Publikacje:

foldery do pobrania

 
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
Anna Paluch
Afazja u dwulatka? u trzylatka?
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

data publikacji: 2019-10-16
autor artykułu: Milena Stasiak
2019.10.05. - Poznań - notatka ze spotkania członków PZL oraz z seminarium: "Terapia kompetencji komunikacyjnych osób ze spektrum autyzmu"


05.10.2019.
ZEBRANIE I SEMINARIUM DLA CZŁONKÓW O/WIELKOPOLSKIEGO PZL


W trakcie październikowego zebrania członków Oddziału Wielkopolskiego oprócz sprawozdania z ostatnich wydarzeń i gratulacji dla osób, które otrzymały lub odnowiły certyfikaty, skierowano również podziękowania do aktywnych członków, angażujących się w przedsięwzięcia zorganizowane w 2019 roku przez Zarząd Oddziału - EDL,  Festyn Rodzinny, Lato na Targach.

Dyskutowano nad zgłaszanym problemem: według opinii  obecnych na zebraniu logopedów pracodawcy nie przestrzegają zasad organizowania zajęć logopedycznych w przedszkolach i szkołach zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu MEN z dnia 9 sierpnia  2017  w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2017 r. poz. 1591). Pracodawcy narzucają logopedom większą liczbę dzieci niż  od 1 do 4, co  odnotowano w niniejszym Rozporządzeniu lub zobowiązują logopedów do prowadzenia sesji terapeutycznych w krótszym czasie niż 45 minut.

Ponadto podzielono się informacjami o przebiegu konferencji zorganizowanej pod patronatem O/Wielkopolskiego PZL przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rawiczu  na temat: „Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" (25.09.2019.) oraz o akcji „Walk  and Talk" dla osób z niepłynnością mówienia, ich rodzin  i przyjaciół w Poznaniu (23.03.2019r). Obecni członkowie PZL otrzymali kolejny numer „Wielkopolskiego Przeglądu Logopedycznego".

W drugiej części spotkania odbyło się seminarium, na temat związany z hasłem tegorocznego Europejskiego Dnia Terapeutów Mowy:

„Terapia kompetencji komunikacyjnych osób ze spektrum autyzmu".

Poruszano problematykę diagnozy, terapii logopedycznej oraz wspomagającej funkcji zajęć SI w pracy z osobami ze spektrum autyzmu oraz rozważano równie ważne zagadnienia dotyczące uwarunkowań organizacyjno-przestrzennych mających niebagatelny wpływ na efekty terapii. Dyskutowano nad zaproponowanym przez PZL standardem wyposażenia gabinetu logopedycznego, zgłaszając niedostatki w tym obszarze w placówkach publicznych.

Seminarium cieszyło się zainteresowaniem, łącznie w obu częściach spotkania wzięło udział 128 osób.

Spotkanie uatrakcyjnili nasi partnerzy - PJ Therapeutic, Forum Media, Księgarnia Wszystkie Książki oraz Qpharma, prezentując podczas przerw ofertę wzbogacającą warsztat pracy logopedów.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie wiosną 2020 roku.

Poznań 2 Poznań 1 Poznań 3

 

Przewodnicząca Zarządu Wielkopolskiego Oddziału PZL

Milena Stasiak­­

 
 
 
 
przejdź do:  
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.