Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

data publikacji: 2021-07-21
autor artykułu: administrator
2021.07.14. zebranie ZG PZL - notatka


14 lipca 2021 roku drogą on-line odbyło się kolejne zebranie Zarządu Głównego PZL. Obecni byli: Anna Bazuła, Barbara Gorgoń, Joanna Grabowska-Okraska, Agnieszka Jeżewska, Joanna Klekowska, Lidia Kulpińska, Ewa Małachowska, Wanda Poświatowska, Milena Stasiak.

  • Omówiono sprawę doprecyzowania Regulaminu udzielania rekomendacji PZL wydawnictwom, pomocom dydaktycznym i innym przedsięwzięciom z zakresu diagnozy i terapii logopedycznej wpkt.3: „Z tytułu udzielenia rekomendacji, wnioskodawca wniesie na rzecz Polskiego Związku Logopedów opłatę w wysokości zgodnej z uchwałą podjętą przez ZG PZL, ustalonej indywidualnie, nie  mniejszą niż jednostkowa cena produktu". Natomiast opłata za przyjęcie wniosku dorekomendacji (pkt 2) nie ulega zmianie i wynosi nadal 250,00 zł.

  • Rozpatrzono wniosek o rekomendację dla programów multimedialnych Nowej Ery: LOGOPEDIA PRO pakiet PODSTAWOWY w wersji 4.0 oraz pakietu programów w rozszerzonej wersji 3.2.: LOGOPEDIA PRO pakiet POSZERZONY, LOGOPEDIA PRO pakiet GOLD, LOGOPEDIA PRO pakiet PLATINUM (zawiera wszystkie moduły oraz programy okołologopedyczne), Mówiące obrazki, Zabawy słowem, Logo-Gry, Obrazkowy słownik tematyczny, Logorytmika LOGOPEDIA PRO pakiet PODSTAWOWY (wersja 4.0) oraz serię programów LOGOPEDIA PRO wraz z dodatkowymi programami okołologopedycznymi.

  • Rozpatrzono prośbę firmy "MóWiMy" orozpropagowanieinformacji na temat autorskich "Zeszytów do rozwoju mowy" oraz uzupełniających je książek i gier, opartych naautorskiej "Metodzie doboru głosek" p. Kariny Mikulskiej-Hofman. Ustalono, że podejmiemy decyzję pozapoznaniu się zprezentacją.

  • Zapoznano się z treścią e-maila od Ei System sp. z o. o w sprawie udzielenia informacji nt. liczby logopedów w Polsce, dla celów oszacowania nakładu nowej publikacji skierowanej dologopedów. Ustalono treść odpowiedzi, że jako związek zawodowy nie mamy wglądu do tego typu statystyk inie możemy udzielać rzetelnych informacji w tej kwestii.

  • Ze względu na zniesione obecnie obostrzenia dot. zgromadzeń ustalono nowy termin Walnego Zjazdu Członków na 24 września 2021 roku (piątek). Ze względu na dogodność dojazdu dla delegatów ustalono, że zebranie odbędzie się w Warszawie (adres zostanie podany powynajęciu sali).

  • Ustalono, że podczas zebrania Zarządu Głównego PZL w Krakowie (3/4/5 września 2021 r.) w sobotę, 5.09. zapraszamy na spotkanie on-line członków Zarządów Oddziałów. Na zebranie w Krakowie zapraszamy również członków Komisji Rewizyjnej PZL.

  • Członkowie Zarządów Oddziałów proszeni są o uzupełnienie i dosłanie do administratora sprawozdań z działalności w celu ich zamieszczenia na stronie www.logopeda.org.pl.

  • Wyjaśniono kwestię Certyfikatów PZL zatwierdzonych 2czerwca 2021 roku - są już wydrukowane i są w trakcie zbierania podpisów, potem zostaną wysłane doOddziałów i niezależnie odterminu przyjęcia dokumentów do otrzymania/przedłużenia ważności Certyfikatu, mają taką datą wystawienia.

  • Ze względu na duże zainteresowanie otrzymaniem Certyfikatu, na zebraniu ZG PZL w Krakowie (4/5 września 2021 r.) odbędzie się również posiedzenie członków Komisji ds. Certyfikatu PZL.

protokołowała: Joanna Grabowska-Okraska


 
 
 
przejdź do:  
Reklama:

EDL '2024 plakat maxi

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.