Publikacje:

foldery do pobrania

 
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
Anna Paluch
Afazja u dwulatka? u trzylatka?
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

data publikacji: 2022-12-15
autor artykułu: Milena Stasiak
Współpraca PZL z World Health Organization

Współpraca z WHO

Przedstawiciele  Biura Regionalnego WHO dla Europy w Kopenhadze zwrócili się do PZL w celu nawiązania współpracy przy przeprowadzeniu ankiety internetowej wśród rehabilitantów w 5 krajach naszego regionu, w tym logopedów, w celu oceny wpływu COVID-19 na pracowników.

7 grudnia 2022 roku odbyło się konsultacja online z udziałem reprezentantki WHO. pani Justine Goslning, PZL reprezentowały: Milena Stasiak - przewodnicząca PZL, Danuta Kuśnierkiewicz - ekspert PZL ds. resortu zdrowia, wielkopolski konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologopedii oraz Grażyna Adrych - wiceprzewodnicząca PZL, członkini komisji ds. zdrowia ZG PZL. Ustalono techniczne rozwiązania, dotyczące przeprowadzenia badania ankietowego  wśród polskich logopedów zatrudnionych w resorcie zdrowia. Ankieta będzie dystrybuowana za pośrednictwem różnych mediów.

Przyczyny, dla których postanowiono przeprowadzić badania, to liczne doniesienia o zwiększonej presji i stresie w pracy, przeniesieniach do innych obszarów pracy, zamknięciu usług, częstym narażeniu na wirusa i nieobecności personelu z powodu kwarantanny i zakażenia COVID-19. Czynniki te wpłynęły na  zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie, zadowolenie z pracy logopedów, a także na realizację usług (np. zakłócenia w ich świadczeniu ).

W wyniku analizy zebranych danych powstanie opis wpływu pandemii COVID-19 na personel rehabilitacyjny i świadczenie usług w celu poinformowania menedżerów i decydentów o potrzebnym wsparciu i planowaniu przyszłych usług.

W wyniku badania zostaną  opracowane:

1. Raport EURO WHO.

2. Artykuł w odpowiednim recenzowanym czasopiśmie.

 

Kwestionariusz ankiety  po zakończeniu  badania pilotażowego zostanie rozesłany za pośrednictwem newslettera oraz zamieszczony na stronie www.logopeda.org.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu oraz jego popularyzacji w celu uzyskania odpowiednich danych do analizy. Aktualnie osoby, które zainteresowane są udziałem w badaniu pilotażowym mogą przesyłać zgłoszenia na adres email: g.adrych@logopeda.org.pl.


Przewodnicząca PZL

Milena Stasiak


 
 
 
przejdź do:  
Reklama:

 

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.