Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

data publikacji: 2015-05-04
autor artykułu: Małgorzata Konczanin
Z Belwederu

 

Autor: Małgorzata Konczanin

Przewodnicząca Komisji ds.Współpracy z Mediami i Zagranicą

 

W środę, 22 kwietnia 2015 r. w Belwederze odbył się uroczysty finał 3. edycji konkursu dla dzieci „Zwierzak za kierownicą". Na spotkaniu Polski Związek Logopedów Oddział Warmińsko-Mazurski oraz SP nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowały-Małgorzata Konczanin i Elwira Konczanin-Dołkowska.
W pierwszej edycji tego konkursu uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce. Nagrodę wówczas odbieraliśmy z rąk Mistrza Świata Rafała Sonika https://www.youtube.com/watch?v=jf3lnNBC04Y

III edycja to podsumowanie trzech lat i wydanie książki pt."Zwierzak za kierownicą, w której ukazał się nasz nagrodzony limeryk.
Podczas spotkania miło było spotkać się ambasadorem konkursu Grzegorzem Kasdepke.

W trakcie finału została także zaprezentowana książka upowszechniająca Złote Zasady Zwierzaka, czyli 12 zasad bezpiecznych zachowań na drodze dla dzieci. W konkursie wzięło udział prawie 30 tysięcy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

Konkurs „Zwierzak za kierownicą" wpisuje się w działania Światowej Dekady Działań ONZ na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (2011-2020) . Konkurs ma część plastyczną i literacką, a jego celem jest upowszechnienie wiedzy o bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o konieczności rozwoju motoryzacji przyjaznej środowisku.
Honorowy patronat nad konkursem od dwóch lat sprawuje Małżonka Prezydenta RP - Pani Anna Komorowska, która zaprasza finalistów do Belwederu. Pomysłodawczynią konkursu jest poseł Beata Bublewicz - koordynator krajowy Dekady Działań ONZ na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i założycielka Fundacji im. Mariana Bublewicza.

Podczas uroczystego finału w Belwederze odbyła się prezentacja książki „Zwierzak za kierownicą", która upowszechnia Złote Zasady Zwierzaka, czyli 12 zasad bezpiecznych zachowań na drodze dla dzieci. Jest to także opowieść o drogowych perypetiach uczniów klasy Pana Żubra z potworami łamiącymi wszystkie przepisy. Książka przyciąga uwagę ilustracjami i jest kierowana nie tylko do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, ale również do nauczycieli oraz rodziców.
Książka może służyć nie tylko jako doskonałe narzędzie edukacji i bodziec do rozwoju lecz także jako propozycja wartościowego spędzania czasu dla całej rodziny.
Naukowa wiedza z zakresu bezpieczeństwa na drodze została tu bardzo ciekawie połączona z twórczością dzieci - pracami konkursowymi z poprzednich edycji, a także z „Mądrościami z biblioteczki Pana Żubra".
W wydaniu książki, Fundacji im. Mariana Bublewicza, pomogły PIU, Dekra oraz firma Michelin, która zarówno na świecie jaki w Polsce jest zaangażowana w działania na rzecz Dekady Bezpieczeństwa ONZ .

Konkurs „Zwierzak za kierownicą wspierają Ministerstwa: Infrastruktury i Rozwoju, Edukacji Narodowej, Sprawiedliwości, Spraw Wewnętrznych, a także Rzecznik Praw Dziecka, Pełnomocnik Rządu do spraw bezpieczeństwa w szkołach, Komenda Główna Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Fundacja „Integracja" oraz Polski Związek Motorowy.


 
 
 
przejdź do:  
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.