Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2024.02.20. Analiza ankiety PZL dot. ścieżek kształcenia logopedów

W celu ustalenia dotychczasowych ścieżek zdobywania uprawnień zawodowych do potrzeb tworzenia projektu ustawy o zawodzie logopedy przygotowana została ankieta, która została przekazana drogą elektroniczną do środowiska aktywnych zawodowo logopedów. Badania miały sprecyzować jakie kierunki studiów podejmowali obecni logopedzi, aby uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu.

 

 
 
2024.02.20. posiedzenie sejmowej Podkomisji Nadzwyczajnej powołanej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy (...)

20 lutego br. odbyło się pierwsze posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej powołanej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

 
 
2024.02.14. stanowisko PZL ws. projektu rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 24 stycznia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych

Polski Związek Logopedów przekazał swoją opinię w sprawie projektu rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 24 stycznia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych o treści:

 
 
2024.02.13. Odpowiedź Ministra Edukacji na uwagi PZL ws. projektu rozporządzenia Ministra Edukacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynag

Otrzymaliśmy odpowiedź na pismo z 26 stycznia 2024 r. (sygn. ZG PZL 03/I/2024) w sprawie projektu rozporządzenia Ministra Edukacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy o treści:

 
 
25 konferencji i wydarzeń na 25-lecie PZL

Świętując 25-lecie PZL zapraszamy wszystkich logopedów do uczestnictwa w konferencjach, szkoleniach, konkursach organizowanych z tej okazji. Zachęcamy też wszystkich logopedów do podjęcia własnych działań. Zapraszamy do współpracy uczelnie, instytucje oświatowe i kulturalne oraz placówki ochrony zdrowia.

 

 
 
Certyfikaty Zawodowe PZL - informacja

Komisja Zarządu Głównego PZL ds. Certyfikatów z przyjemnością informuje, iż listem poleconym do wnioskodawców zostały wysłane Certyfikaty Zawodowe Logopedy  do logopedów, którzy uzyskali przyznanie lub przedłużenie ważności Certyfikatu Zawodowego Logopedy.

 
 
2024.01.10. Wniosek PZL do MRPIPS w sprawie rozp. DZ.U. 2023 poz.2581

10 stycznia 2024 r. Polski Związek Logopedów złożył wniosek do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i do Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wniosek w sprawie uzupełnienia i weryfikacji zapisów rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia z dnia 23 listopada 2023 r. w sprawie ustalania poziomu potrzeby wsparcia (Dz. U. z 2023 r., poz. 2581),  wydanego na podstawie art. 6b6 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t. jedn.: Dz. U. z 2023 r., poz. 100, z późn. zm.):

 
 
Kalendarium prac nad ustawą o zawodzie logopedy

Prezentujemy przebieg dotychczasowych prac nad ustawą o zawodzie logopedy.
aktualizacja: 2024.01.10.

 
 
2023.12.20. Informacja o stanie subkonta na cele prac nad projektem ustawy o zawodzie logopedy

Przygotowywana ustawa obejmie wszystkich logopedów, nie tylko członków PZL, dlatego w czerwcu 2023 roku założono subkonto w celu wspierania inicjatywy tworzenia projektu poprzez zbieranie dodatkowych środków finansowych. Pozyskane w ten sposób środki, przekazywane przez logopedów z PZL oraz przez inne środowiska logopedyczne, są przeznaczone na nasz wspólny cel - uregulowanie prawne funkcjonowania zawodu logopedy.

 
 
 
2023.10.25. "Pogawędka logopedyczna" - Przewodnicząca PZL on-line

25 października o godz. 21.00 zapraszamy na rozmowę on-line z Przewodniczącą Polskiego Związku Logopedów, Mileną Stasiak. Tematem rozmowy będzie przede wszystkim aktualny, ważny dla społeczności logopedów temat - projekt ustawy o zawodzie logopedy.

 

 
 
2023.11.28. Wniosek o wniesienie poprawek do projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych

29 listopada 2023 roku w Sejmie Rzeczypospolitej miało miejsce pierwsze czytanie  projektu ustawy  o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Porozumienie Środowisk Logopedycznych (PZL, PTL, OPŚA, Protest Logopedów) po konsultacji  i zaopiniowaniu  treści  wniosku o wniesienie poprawek do ww. projektu ustawy

 

 
 
 
Składki członkowskie - ogłoszenie

Informujemy, że od 1 stycznia 2024 roku składka członkowska w PZL wynosić będzie 20.00 zł miesięcznie *. Prosimy o zmianę zleceń płatniczych. (...)

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

EDL '2024 plakat maxi

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.