Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.07.16. Ankieta dot. projektu ustawy o zawodzie logopedy

Aby podejmować skuteczne działania mające na celu utworzenie projektu ustawy o zawodzie logopedy, chcemy poznać zdanie jak największej liczby aktywnych zawodowo logopedów. Wyniki ankiety zostaną uwzględnione w czasie prac zespołów zajmujących się opracowaniem poszczególnych części ustawy.

 

 
 
Subkonto na potrzeby konsultacji prawnych projektu ustawy o zawodzie logopedy

Informujemy, że utworzono  subkonto, na którym będą gromadzone środki na potrzeby konsultacji prawnych projektu ustawy o zawodzie logopedy.

 
 
2023.06.15. - notatka z zebrania ZG PZL i zarządów oddziałów PZL

W czwartek 15 czerwca 2023 roku odbyło się drugie w tym roku zebranie on-line członków Zarządu Głównego PZL z przedstawicielami Zarządów Oddziałów PZL. Na spotkaniu obecne były osoby z nowo powołanych zarządów (przewodniczące, skarbnicy, członkowie poszczególnych komisji) oraz reprezentanci pozostałych zarządów oddziałów.

 

 
 
2023.06. czerwcowe konferencje...

Czerwcowe konferencje stały się okazją do złożenia podziękowań za współdziałanie i ogrom pracy wszystkim środowiskom logopedycznym: Polskiemu Towarzystwu Logopedycznemu, liderkom Ogólnopolskiego Protestu Logopedów, Porozumienia Środowisk Akademickich i wspierającym nas prawnikom.

 
 
2023.06.15. z Sejmu RP...

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmowa Komisja Zdrowia ustaliła ostateczną treść ustawy o niektórych zawodach medycznych. Jutro ustawa zostanie poddana głosowaniu przez posłów w ramach posiedzenia Sejmu. Logopedzi są jedynym zawodem, który całkowicie wykreślono z projektu ustawy.

 
 
2023.05.27. Wynagrodzenie logopedów w placówkach medycznych a zmiany w prawie

Zasady wynagradzania logopedów reguluje Ustawa z dnia 8 czerwca o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz U 2017, poz. 1473 ze zmianami).

 
 
2023.05.26. Odpowiedź MEiN na pismo PZL ws. bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów.

Polski Związek Logopedów otrzymał wyjaśnienie Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie finansowanych przez MEiN studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów. MEiN wyjaśnia, że: "Studia te nie są studiami kwalifikacyjnymi. Ich ukończenie nie pozwala na uzyskanie kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela logopedy czy nauczyciela pedagoga specjalnego, określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli".

 
 
2023.05.18. LUBLIN - zebranie założycielskie Lubelskiego Oddziału PZL

18 maja 2023 r. odbyło się zebranie założycielskie Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Logopedów. Zebrani członkowie Lubelskiego Oddziału PZL w dniu 18 maja 2023 r. w wyniku głosowania jawnego dokonali wyboru członków Zarządu Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Logopedów.

 

 
 
2023.05.25. Informacje o pracach nad ustawą o niektórych zawodach medycznych - Komisja Zdrowia Sejmu RP

Posłowie Komisji Zdrowia Sejmu RP przyjęli poprawkę do projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych. Wykreślono art.1. ust. 1 pkt 1 lit. e oraz w związku z tym również art. 13 ust. 1 pkt 5 i załącznik pkt 5.

 
 
2023.05.05. Interpelacja poselska ws. ustawy o niektórych zawodach medycznych i odpowiedź Ministra Zdrowia

5 maja 2023 r. grupa posłów: Monika Falej, Paweł Krutul, Marek Rutka, Anita Kucharska-Dziedzic, Robert Obaz, Maciej Kopiec wniosła interpelację nr 41137 w sprawie utworzenia samorządów zawodowych wymienionych w projekcie ustawy o niektórych zawodach medycznych oraz opracowania standardów kształcenia do Ministra Zdrowia o treści (...)

 
 
2023.05.05. Odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację poselską dot. logopedów

Przedstawiamy odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 40414 Posłów: Rafała Adamczyka, Jana Szopińskiego i Zdzisława Wolskiego w sprawie logopedów i nowej ustawy o zawodach medycznych z dnia 5 maja 2023 r.:

 
 
2023.05.09. wyniki badania ankietowego ZNP w sprawie warunków pracy nauczycieli specjalistów

Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadził badanie ankietowe w sprawie warunków pracy nauczycieli specjalistów po wprowadzeniu przepisów ustawy z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (zmian dot. minimalnego wymiaru zatrudniania nauczycieli specjalistów w przedszkolach i szkołach).

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.