Publikacje:

foldery do pobrania

 
Natalia Kania-Majzel
Rola wiedzy z zakresu nauk biologiczno-medycznych w pracy nauczyciela logopedy
Szymon Rozmus, Małgorzata Karakuszka-Baran
Terapeutyczna moc zajęć grupowych dla osób z afazją
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2020.03.20. Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

za: www.men.gov.pl

 
 
marzec '2020 aktualności

Nauczyciele, w tym logopedzi starają się dostosować do warunków pracy zdalnej, natomiast napotykają różnorodne trudności. Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywami związków zawodowych:

 
 
2020.03.18. wynagrodzenie pracowników - opinia prawna ZNP

Od kilku dni trwa dyskusja na temat wysokości nauczycielskiego wynagrodzenia w czasie, gdy nauczyciel nie może z powodu epidemii koronawirusa świadczyć pracy w przedszkolu, szkole lub placówce oświatowej. Sprzeczne sygnały na ten temat wysyłało też ministerstwo edukacji. Dlatego ZNP przygotował opinię prawną dotyczącą zagadnień związanych z wynagrodzeniem. "W ramach wynagrodzenia za czas przestoju nauczyciel zachowuje prawo do wynagrodzenia zasadniczego i dodatków, w tym m.in. stażowego i motywacyjnego" - podkreśla Związek Nauczycielstwa Polskiego.

 
 
2020.03.19. pismo PZL do Ministra Zdrowia

19 marca br. Polski Związek Logopedów wystosował pismo do Ministra Zdrowia o podjęcie decyzji ws. czasowego zawieszenia lub w sytuacjach szczególnie pilnych, zmiany sposobu prowadzenia terapii logopedycznej w podmiotach leczniczych, w tym oddziałach szpitalnych, na obszarze kraju. Pismo zostało przekazane do wiadomości  Premierowi, Krajowemu Konsultantowi ds. Neurologopedii, Przewodniczącej PTL i 16 Wojewodom RP.

 

 

 
 
2020.03.18. List do Ministra Edukacji Narodowej ws. faktów związanych z organizacją kształcenia on-line

Wobec zapowiedzi MEN na temat sformalizowania nauczania zdalnego, prezes ZNP, Sławomir Broniarz wystosował bardzo rzeczowy list z kilkoma istotnymi pytaniami. Publikujemy go poniżej.

 
 
Informacja dla logopedów zatrudnionych w resorcie ochrony zdrowia.

Z uwagi na obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego, celem ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego, zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ z dnia 11.03.2020r. powstała możliwość udzielania świadczeń w ramach AOS w systemach teleinformatycznych.

 
 
2020.03.16. pismo PZL do Ministra Edukacji Narodowej

16 marca Polski Związek Logopedów wystosował do Ministra Edukacji Narodowej pismo w sprawie czasowego zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty na obszarze kraju, tj.:
- poradni psychologiczno-pedagogicznych - specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych
ze względu na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

 
 
2020.03.20-21. odwołane zebranie ZG PZL

Informujemy, że planowane na 20-21 marca zebranie członków Zarządu Głównego oraz członków Komisji ZG ds. Certyfikatów nie odbędzie się. Termin spotkania zostanie ustalony i podany, (...)

 
 
2020.03.11. pismo PZL ws działań profilaktycznych dla logopedów-pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

Przewodnicząca Polskiego Związku Logopedów wystosowała niżej przytoczone pismo do Ministra Edukacji Narodowej w sprawie objęcia działaniami profilaktycznymi logopedów - pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.

 
 
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych od 12 do 25 marca 2020 roku

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone w terminie od 12 do 25 marca br. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 
 
2020.04.25. Poznań - seminarium: "Nowoczesne metody i narzędzia logopedyczne"

Zarząd Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Związku Logopedów zaprasza członków oddziału i zainteresowanych logopedów do udziału w seminariu na temat: "Nowoczesne metody i narzędzia logopedyczne" (...)

 
 
marzec '2020 - EDL - Dzieje się...

Poniżej zamieszczamy informacje o działaniach logopedów związanych z obchodami Europejskiego Dnia Logopedy - naszego święta :)

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.