Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.05.09. posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia - ws. ustawy o niektórych zawodach medycznych

9 maja 2023 r. odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia Sejmu RP, na której odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (druk nr 3183).

 

 
 
MEDIA - Stanowisko PZL wobec projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

W toku prac i dyskusji nad projektem procedowanej obecnie w Sejmie RP  ustawy o niektórych zawodach medycznych Polski Związek Logopedów popularyzował swoje stanowisko w mediach publicznych (...)

 
 
2023.04.20. Interpelacja poselska w sprawie ustawy o niektórych zawodach medycznych

Interpelacja w sprawie projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych, którą posłanka Joanna Jaśkowiak skierowała do Ministra Zdrowia, jest już na stronie Sejmu.

 
 
2023.04.28. Odpowiedź Ministra Edukacji i Nauki ws. statusu zawodowego nauczycieli logopedów oraz propozycji opracowania międzyresortowej ustawy o zawodzie logopedy i Izbie Zawodowej Logopedów

28 kwietnia 2023 r. otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pismo z dnia 27 stycznia 2023 r., przesłane do wiadomości Ministerstwa Edukacji i Nauki,  dotyczące statusu zawodowego nauczycieli logopedów oraz  propozycji opracowania międzyresortowej ustawy o zawodzie logopedy i Izbie Zawodowej Logopedów (...)

 
 
2023.04.25. odpowiedź Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ws. podjęcia działań z Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki w celu wyłączenia ogółu logopedów z projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

25 kwietnia 2023 r. Polski Związek Logopedów otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na swoje pismo z dnia 27 stycznia 2023 r., w sprawie podjęcia działań z Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki w celu wyłączenia ogółu logopedów z projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (...)

 
 
2023.04.26. relacja z debaty w Sejmie RP nt. "Logopedzi w ustawie o niektórych zawodach medycznych"

Debata zgromadziła przedstawicieli Polskiego Związku Logopedów, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Porozumienia Środowisk Akademickich, Ogólnopolskiej Akcji Protest Logopedów, Ogólnopolskiego Zrzeszenia Naukowych Kół Logopedycznych oraz wielu logopedów.

 
 
2023.04.24. Poparcie PAN dla opinii PZL z dnia 19 kwietnia 2023 r. ws. bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów

Sekcja Pedagogiki Specjalnej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk podziela opinię Polskiego Związku Logopedów w sprawie bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania (...)

 
 
2023.04.20. oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Logopedycznych

Ogólnopolskie Porozumienie Środowisk Logopedycznych, zawiązane przez Polski Związek Logopedów, Polskie Towarzystwo Logopedyczne, Ogólnopolskie Porozumienie Środowisk Akademickich oraz Ogólnopolski Protest Logopedów oświadcza, że wszystkie ww. organizacje apelują  do przedstawicieli władzy wykonawczej i ustawodawczej o wykreślenie zawodu logopedy z procedowanego projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych, a następnie pilne rozpoczęcie prac nad ustawą o zawodzie logopedy.

 
 
2023.05.08. Zmiana terminu posiedzenia Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów

Informujemy o zmianie zaplanowanego terminu posiedzenia Komisji PZL ds. Certyfikatów Zawodowych na 8 maja 2023 r. Osoby zainteresowane otrzymaniem Certyfikatu bądź przedłużeniem jego ważności prosimy o skontaktowanie się z przedstawicielami Komisji w oddziałach.

 
 
2023.04.19. Opinia PZL ws. bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów.

Polski Związek Logopedów wyraża zaniepokojenie informacją o zakresie uzyskanych kompetencji przekazywaną nauczycielom korzystającym z kształcenia na organizowanych przez niektóre uczelnie podyplomowych, 2-semestralnych studiach, których „celem jest przygotowanie specjalistów dysponujących wiedzą i umiejętnościami z zakresu metodyki wychowania językowego i nauczania języka polskiego, opartymi na współczesnych osiągnięciach lingwistyki, glottodydaktyki i pedagogiki specjalnej."

 
 
Petycja Polskiego Związku Logopedów ws. ustawy o niektórych zawodach medycznych

100 000 podpisów - DZIĘKUJEMY !!!

 
 
2023.04.12. Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Studentów Kierunków i Specjalności Logopedycznych

Publikujemy Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Studentów Kierunków i Specjalności Logopedycznych z dnia 12 kwietnia 2023 roku. Oświadczenie podpisało 1081 studentów z 34 uczelni z całej Polski.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.