Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.08.17. Raport z badania ankietowego dot. projektu ustawy o zawodzie logopedy

Przedstawiamy Raport z badania ankietowego poświęconego konsultacjom projektu ustawy o zawodzie logopedy. Dziękujemy Państwu za liczny udział w ankiecie. W badaniu wzięło udział 1364 logopedów. Zachęcamy do zapoznania się z opisem i analizą wyników. Dane w formie elektronicznej ankiety zebrała i podsumowała Pani Grażyna Wiśniewska - członek Zarządu Głównego PZL oraz opracowała Raport przy współpracy dr Anity Famuły-Jurczak, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wyniki badania zostaną uwzględnione w dalszych pracach nad projektem ustawy.

 

 
 
2023.06.27. Odpowiedź MEiN na wniosek PZL ws.zmniejszania wymiaru zatrudnienia logopedów z dn. 2022.09.08.

W lipcu 2023 r. PZL otrzymał odpowiedź MEiN na pismo z 2022.09.08. ws. zmniejszania wymiaru zatrudnienia logopedów w ramach godzin przeznaczonych na pomoc psychologiczno-pedagogiczną (...)

 
 
2023.07.12. Informacja ze spotkania środowisk logopedycznych ws. przygotowania projektu ustawy o zawodzie logopedy

12 lipca 2023 roku odbyło się zdalne spotkanie środowisk logopedycznych, w którym wzięły udział 63 osoby. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zarząd Główny  Polskiego Związku Logopedów dla przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Akademickich, Protestu Logopedów, przewodniczących oddziałów PZL - środowisk logopedycznych, które od początku roku dołączyły do zainicjowanych przez ZG PZL prac nad przygotowaniem projektu ustawy o zawodzie logopedy. Zaproszono także reprezentantów ośrodków uniwersyteckich kształcących logopedów, Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Logopedii Klinicznej, konsultant krajową oraz konsultantki wojewódzkie w dziedzinie neurologopedii i współpracujących z PZL prawników.

 

 
 
2023.07.16. Ankieta dot. projektu ustawy o zawodzie logopedy

Aby podejmować skuteczne działania mające na celu utworzenie projektu ustawy o zawodzie logopedy, chcemy poznać zdanie jak największej liczby aktywnych zawodowo logopedów. Wyniki ankiety zostaną uwzględnione w czasie prac zespołów zajmujących się opracowaniem poszczególnych części ustawy.

 

 
 
Subkonto na potrzeby konsultacji prawnych projektu ustawy o zawodzie logopedy

Informujemy, że utworzono  subkonto, na którym będą gromadzone środki na potrzeby konsultacji prawnych projektu ustawy o zawodzie logopedy.

 
 
2023.06.15. - notatka z zebrania ZG PZL i zarządów oddziałów PZL

W czwartek 15 czerwca 2023 roku odbyło się drugie w tym roku zebranie on-line członków Zarządu Głównego PZL z przedstawicielami Zarządów Oddziałów PZL. Na spotkaniu obecne były osoby z nowo powołanych zarządów (przewodniczące, skarbnicy, członkowie poszczególnych komisji) oraz reprezentanci pozostałych zarządów oddziałów.

 

 
 
2023.06. Czerwcowe konferencje...

Czerwcowe konferencje stały się okazją do złożenia podziękowań za współdziałanie i ogrom pracy wszystkim środowiskom logopedycznym: Polskiemu Towarzystwu Logopedycznemu, liderkom Ogólnopolskiego Protestu Logopedów, Porozumienia Środowisk Akademickich i wspierającym nas prawnikom.

 
 
2023.06.15. z Sejmu RP...

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmowa Komisja Zdrowia ustaliła ostateczną treść ustawy o niektórych zawodach medycznych. Jutro ustawa zostanie poddana głosowaniu przez posłów w ramach posiedzenia Sejmu. Logopedzi są jedynym zawodem, który całkowicie wykreślono z projektu ustawy.

 
 
2023.05.27. Wynagrodzenie logopedów w placówkach medycznych a zmiany w prawie

Zasady wynagradzania logopedów reguluje Ustawa z dnia 8 czerwca o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz U 2017, poz. 1473 ze zmianami).

 
 
2023.05.26. Odpowiedź MEiN na pismo PZL ws. bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów.

Polski Związek Logopedów otrzymał wyjaśnienie Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie finansowanych przez MEiN studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów. MEiN wyjaśnia, że: "Studia te nie są studiami kwalifikacyjnymi. Ich ukończenie nie pozwala na uzyskanie kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela logopedy czy nauczyciela pedagoga specjalnego, określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli".

 
 
2023.05.18. LUBLIN - zebranie założycielskie Lubelskiego Oddziału PZL

18 maja 2023 r. odbyło się zebranie założycielskie Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Logopedów. Zebrani członkowie Lubelskiego Oddziału PZL w dniu 18 maja 2023 r. w wyniku głosowania jawnego dokonali wyboru członków Zarządu Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Logopedów.

 

 
 
2023.05.25. Informacje o pracach nad ustawą o niektórych zawodach medycznych - Komisja Zdrowia Sejmu RP

Posłowie Komisji Zdrowia Sejmu RP przyjęli poprawkę do projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych. Wykreślono art.1. ust. 1 pkt 1 lit. e oraz w związku z tym również art. 13 ust. 1 pkt 5 i załącznik pkt 5.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.