Publikacje:

foldery do pobrania

 
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
Anna Paluch
Afazja u dwulatka? u trzylatka?
Milena Stasiak
Standard gabinetu logopedycznego.
Ewa Małachowska
Przykładowe metody pracy z dziećmi do prowadzenia w domu
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2020.04.28. Wytyczne dla funkcjonowania gabinetów fizjoterapeutycznych w systemie rehabilitacji ambulatoryjnej w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.

Celem wdrażanych procedur jest:

  1. Dodatkowe zmniejszenie ryzyka dla pracowników gabinetów (usługodawcy) i pacjenta (usługobiorcy).
  2. Ograniczenie liczby kontaktów na terenie gabinetu  w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem.
  3. Kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemii.
 
 
2020.04.27. STANDARD POMOCY LOGOPEDYCZNEJ ONLINE

Szanowni Logopedzi, minął już miesiąc od momentu podjęcia przez wszystkich nowego sposobu życia podczas pandemii COVID-19. Ludzie w każdym wieku mają trudności ze znalezieniem różnych sposobów na nawiązanie kontaktów społecznych, jednak w przypadku dzieci z zaburzeniami językowymi, które także w najlepszych czasach mają trudności z interakcjami społecznymi - dystans fizyczny wymagany w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się pandemii może być szczególnie trudny.

 
 
#zdalnaszkoła

Polski Związek Logopedów udzielił patronatu akcji #zdalnaszkoła - możliwości prowadzenia zajęć on-line. Logopedo, skorzystaj z darmowego narzędzia do zdalnej terapii logopedycznej w czasie kwarantanny.

 
 
zmarła Pani Profesor Maria Zarębina

29 marca 2020 r. zmarła profesor Maria Zarębina. Żyła 98 lat. Długie i bogate życie. U wielu ze swoich uczniów zostawiła w pamięci piękny rozdział, jakby "szufladę" do której warto zaglądać i dbać o cenną zawartość.  Wypowiadając się imieniu środowiska logopedów, musimy jej być wdzięczni za starania uwieńczone konkretnym skutkiem - utworzenia dwuletnich, podyplomowych studiów logopedycznych w Krakowie.

 
 
2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

"Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają zachęcić do podejmowania takich działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności."

 
 
30 marca - Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej

30 marca obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej, od kilku lat także w Polsce. Szacuje się, że z tą ciężką do zdiagnozowania i niebezpieczną chorobą zmaga się 3% społeczeństwa, czyli ponad milion Polaków.

 
 
Organizacja czasu pracy w okresie czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach

Mija pierwszy tydzień, w którym zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone w budynkach przedszkoli i szkół. Polski Związek Logopedów aktywnie działa na rzecz zapewnienia logopedom bezpiecznych warunków pracy w okresie pandemii.

 
 
2020.03.19. Odpowiedź Dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN

Polski Związek Logopedów otrzymał odpowiedź od pani Joanny Wileckiej, Dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN: 2020.03.19. odpowiedź MEN ws. funkcjonowania SOSW i PP-P.pdf [137.1Kb] (...)

 
 
2020.03.20. Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

za: www.men.gov.pl

 
 
marzec '2020 aktualności

Nauczyciele, w tym logopedzi starają się dostosować do warunków pracy zdalnej, natomiast napotykają różnorodne trudności. Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywami związków zawodowych:

 
 
2020.03.18. wynagrodzenie pracowników - opinia prawna ZNP

Od kilku dni trwa dyskusja na temat wysokości nauczycielskiego wynagrodzenia w czasie, gdy nauczyciel nie może z powodu epidemii koronawirusa świadczyć pracy w przedszkolu, szkole lub placówce oświatowej. Sprzeczne sygnały na ten temat wysyłało też ministerstwo edukacji. Dlatego ZNP przygotował opinię prawną dotyczącą zagadnień związanych z wynagrodzeniem. "W ramach wynagrodzenia za czas przestoju nauczyciel zachowuje prawo do wynagrodzenia zasadniczego i dodatków, w tym m.in. stażowego i motywacyjnego" - podkreśla Związek Nauczycielstwa Polskiego.

 
 
2020.03.19. pismo PZL do Ministra Zdrowia

19 marca br. Polski Związek Logopedów wystosował pismo do Ministra Zdrowia o podjęcie decyzji ws. czasowego zawieszenia lub w sytuacjach szczególnie pilnych, zmiany sposobu prowadzenia terapii logopedycznej w podmiotach leczniczych, w tym oddziałach szpitalnych, na obszarze kraju. Pismo zostało przekazane do wiadomości  Premierowi, Krajowemu Konsultantowi ds. Neurologopedii, Przewodniczącej PTL i 16 Wojewodom RP.

 

 

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.