Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.04.12. komunikat ze spotkania przedstawiciela Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Akademickich w MZ

W środę 12 kwietnia 2023 roku na zaproszenie wiceministra Piotra Brombera w gmachu Ministerstwa Zdrowia w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielką Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Akademickich, prof. Anitą Lorenc z Uniwersytetu Warszawskiego. Na spotkaniu była obecna również Edyta Gadomska, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych.

 
 
2023.04.12. list Ogólnopolskiego Protestu Logopedów do posłów na Sejm RP, członków Sejmowej Komisji Zdrowia.

Przedstawiamy list Ogólnopolskiego Protestu Logopedów skierowany do posłów na Sejm RP, członków Sejmowej Komisji Zdrowia.

 
 
2023.04.12. Komunikat ze spotkania Przewodniczącej PZL w Ministerstwie Zdrowia

W dniu 12.04.2023 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, które reprezentowali: Wiceminister Piotr Bromber, Wicedyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych Elżbieta Gadomska, dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego Jakub Bydłoń z przewodniczącą PZL Mileną Stasiak w sprawie obecnie procedowanej ustawy o niektórych zawodach medycznych oraz postulatów PZL kierowanych do Ministerstwa Zdrowia; ustalono:

 
 
23.04.07. Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Akademickich

Dnia 7 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli środowisk akademickich, kształcących logopedów, neurologopedów i surdologopedów na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych, a także przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Związku Logopedów i współpracujących z nimi prawników oraz logopedów praktyków. Środowisko akademickie zajęło jednomyślne stanowisko wobec przyjętej przez rząd Ustawy o niektórych zawodach medycznych.

 
 
Apel logopedów w sprawie projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Na stronie www.petycjeonline.com Polski Związek Logopedów zamieścił petycję - Apel logopedów w sprawie projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych skierowaną do Posłów i Senatorów RP. Prosimy o zapoznanie się z treścią i podpisanie apelu.

 
 
Dlaczego projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych jest niekorzystny dla logopedów?

Przytaczamy argumenty wynikające wprost z analizy treści projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych, które mogą być niekorzystne dla logopedów.

 
 
2023.03.14. Spotkanie przedstawicieli PZL - ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego podziela wątpliwości PZL co do zapisów w projekcie ustawy sformułowanych w stanowiskach PZL skierowanych do MZ, w szczególności związane z ochroną prawną tytułu logopedy zagwarantowaną tylko dla osób wykonujących świadczenia zdrowotne.

 
 
2023.04.26. Informacja o posiedzeniu Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów

Informujemy o planowanym posiedzeniu Komisji PZL ds. Certyfikatów Zawodowych - 26 kwietnia 2023 r. Osoby zainteresowane otrzymaniem Certyfikatu bądź przedłużeniem jego ważności prosimy o skontaktowanie się z przedstawicielami Komisji w oddziałach.

 
 
202.03.06. Europejski Dzień Logopedy '2023 - wydarzenia, szkolenia, konferencje

6 marca po raz kolejny świętujemy Europejski Dzień Logopedy. Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami w całej Polsce związanymi z tym świętem:

 
 
2023.02.28. poparcie Polskiego Towarzystwa Logopedycznego dla PZL ws. wniosków dot. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Polskie Towarzystwo Logopedyczne popiera stanowisko PZL ws. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych oraz wniosek o wyłączenie zawodu logopedy z ustawy i podjęcie prac nad odrębną ustawą o zawodzie logopedy i izbie logopedycznej (...)

 
 
2023.02.27. Uwagi PTL i PZL do projektu rozporządzenia MZ dot. nabywania uprawnień psychoterapeuty.

Polskie Towarzystwo Logopedyczne oraz Polski Związek Logopedów zwróciły się z wnioskiem do Ministra Zdrowia o uwzględnienie zawodu logopedy do zdobywania uprawnień psychoterapeuty - w rozporządzeniu w sprawie uzyskiwania specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia z dn. 02.11.2022 r.

 
 
2023.02.23. poparcie Sekcji Pedagogiki Specjalnej Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN

Sekcja Pedagogiki Specjalnej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk solidaryzuje się oraz w pełni popiera postulaty zawarte w Liście otwartym Polskiego Związku Zawodowego Dietetyków z dnia 31 stycznia 2023 roku oraz Polskiego Związku Logopedów z dnia 01 lutego 2023 roku w sprawie projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych:

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.