Publikacje:

foldery do pobrania

 
Natalia Kania-Majzel
Rola wiedzy z zakresu nauk biologiczno-medycznych w pracy nauczyciela logopedy
Szymon Rozmus, Małgorzata Karakuszka-Baran
Terapeutyczna moc zajęć grupowych dla osób z afazją
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.05.18. LUBLIN - zebranie założycielskie Lubelskiego Oddziału PZL

18 maja 2023 r. odbyło się zebranie założycielskie Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Logopedów. Zebrani członkowie Lubelskiego Oddziału PZL w dniu 18 maja 2023 r. w wyniku głosowania jawnego dokonali wyboru członków Zarządu Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Logopedów.

 

 
 
2023.05.25. Informacje o pracach nad ustawą o niektórych zawodach medycznych - Komisja Zdrowia Sejmu RP

Posłowie Komisji Zdrowia Sejmu RP przyjęli poprawkę do projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych. Wykreślono art.1. ust. 1 pkt 1 lit. e oraz w związku z tym również art. 13 ust. 1 pkt 5 i załącznik pkt 5.

 
 
2023.05.05. Interpelacja poselska ws. ustawy o niektórych zawodach medycznych i odpowiedź Ministra Zdrowia

5 maja 2023 r. grupa posłów: Monika Falej, Paweł Krutul, Marek Rutka, Anita Kucharska-Dziedzic, Robert Obaz, Maciej Kopiec wniosła interpelację nr 41137 w sprawie utworzenia samorządów zawodowych wymienionych w projekcie ustawy o niektórych zawodach medycznych oraz opracowania standardów kształcenia do Ministra Zdrowia o treści (...)

 
 
2023.05.05. Odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację poselską dot. logopedów

Przedstawiamy odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 40414 Posłów: Rafała Adamczyka, Jana Szopińskiego i Zdzisława Wolskiego w sprawie logopedów i nowej ustawy o zawodach medycznych z dnia 5 maja 2023 r.:

 
 
2023.05.09. Wyniki badania ankietowego ZNP w sprawie warunków pracy nauczycieli specjalistów

Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadził badanie ankietowe w sprawie warunków pracy nauczycieli specjalistów po wprowadzeniu przepisów ustawy z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (zmian dot. minimalnego wymiaru zatrudniania nauczycieli specjalistów w przedszkolach i szkołach).

 
 
2023.05.09. Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia - ws. ustawy o niektórych zawodach medycznych

9 maja 2023 r. odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia Sejmu RP, na której odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (druk nr 3183).

 

 
 
 
2023.05.09. Wywiad na portalu rynekzdrowia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Przewodniczącą Polskiego Związku Logopedów, Milena Stasiak, który ukazał sie dziś na portalu rynekzdrowia.pl.

 
 
MEDIA - Stanowisko PZL wobec projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

W toku prac i dyskusji nad projektem procedowanej obecnie w Sejmie RP  ustawy o niektórych zawodach medycznych Polski Związek Logopedów popularyzował swoje stanowisko w mediach publicznych (...)

 
 
2023.04.20. Interpelacja poselska w sprawie ustawy o niektórych zawodach medycznych

Interpelacja w sprawie projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych, którą posłanka Joanna Jaśkowiak skierowała do Ministra Zdrowia, jest już na stronie Sejmu.

 
 
2023.04.28. Odpowiedź Ministra Edukacji i Nauki ws. statusu zawodowego nauczycieli logopedów oraz propozycji opracowania międzyresortowej ustawy o zawodzie logopedy i Izbie Zawodowej Logopedów

28 kwietnia 2023 r. otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pismo z dnia 27 stycznia 2023 r., przesłane do wiadomości Ministerstwa Edukacji i Nauki,  dotyczące statusu zawodowego nauczycieli logopedów oraz  propozycji opracowania międzyresortowej ustawy o zawodzie logopedy i Izbie Zawodowej Logopedów (...)

 
 
2023.04.25. odpowiedź Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ws. podjęcia działań z Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki w celu wyłączenia ogółu logopedów z projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

25 kwietnia 2023 r. Polski Związek Logopedów otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na swoje pismo z dnia 27 stycznia 2023 r., w sprawie podjęcia działań z Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki w celu wyłączenia ogółu logopedów z projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (...)

 
 
2023.04.26. relacja z debaty w Sejmie RP nt. "Logopedzi w ustawie o niektórych zawodach medycznych"

Debata zgromadziła przedstawicieli Polskiego Związku Logopedów, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Porozumienia Środowisk Akademickich, Ogólnopolskiej Akcji Protest Logopedów, Ogólnopolskiego Zrzeszenia Naukowych Kół Logopedycznych oraz wielu logopedów.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.