Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2022.12.28. Stanowisko PZL w sprawie projektu rozporządzenia MEiN ws. szczegółowych zadań wiodących ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczych

28 grudnia 2023 r. Zarząd Główny PZL wysłał do Ministra Edukacji i Nauki swoje stanowisko w sprawie projektu rozporządzenia MEiN ws. szczegółowych zadań wiodących ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczych. Oto treść pisma:

 
 
Współpraca PZL z World Health Organization

Przedstawiciele  Biura Regionalnego WHO dla Europy w Kopenhadze zwrócili się do PZL w celu nawiązania współpracy przy przeprowadzeniu ankiety internetowej wśród rehabilitantów w 5 krajach naszego regionu, w tym logopedów, w celu oceny wpływu COVID-19 na pracowników.

 
 
2022.12.08. Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki ws. szczegółowych zadań wiodących ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczych

Polski Związek Logopedów otrzymał do konsultacji projekt rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie szczegółowych zadań wiodących ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczych. Prosimy o zapoznanie się z nim i zgłaszanie uwag (...)

 
 
Zasady odliczania opłaconych składek członkowskich od dochodu w zeznaniu rocznym

Od 1 stycznia 2022 roku podatnicy będący członkami związku zawodowego mają prawo odliczenia od dochodu zapłaconych w roku podatkowym składek na rzecz związku zawodowego. Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 2c ustawy o PIT odliczeniu od dochodu podlegają składki członkowskie opłacone w danym roku podatkowym, jednak nie więcej niż 500,00 zł. Nadwyżka ponad kwotę 500 zł nie będzie zatem już podlegać odliczeniu.

 
 
2022.10.29. Światowy Dzień Udaru Mózgu

2022.10.29. Światowy Dzień Udaru Mózgu.pdf [253.8Kb]

 
 
2022.09.23. Zielona Góra - rekord Polski w sztafecie migania

W dniu 23 września 2022 r., w godz. 11:00-13:30 mieszkańcy Zielonej Góry ustanowili rekord Polski w sztafecie migania. Próbę bicia rekordu podjęło aż 1868 osób z różnych grup wiekowych, z czego prawidłowo zamigało 1504 i ta liczba migających osób ustanowiła REKORD!

 
 
2022.10.21. ISAD - Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania - zaproszenie na Sympozjum

Zarząd Główny PZL oraz Fundacja Centrum Logopedyczne zapraszają 21 października do udziału w sympozjum logopedycznym on-line na temat "Być widzianym, być słyszanym - reprezentacja i normalizacja jąkania w głównym nurcie".

 
 
 
2022.09.15. - powstanie międzyzwiązkowego komitetu protestacyjnego

15 września 2022 roku  Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego powołały Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny. "Zadaniem Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego jest koordynowanie akcji protestacyjnej prowadzonej przez ogólnopolskie organizacje związkowe zrzeszające pracowników systemu oświaty.

 
 
2022.09.08. opinia PZL ws. standardu zatrudniania logopedów w resorcie oświaty od 01.09.2022.

W związku z napływającymi ze środowiska logopedów niepokojącymi informacjami o zmniejszaniu wymiaru zatrudnienia Zarząd Główny Polskiego Związku Logopedów wystosował do MEiN pismo zawierające stanowisko w tej sprawie.

 
 
2022.09.01. Zmiany w wymiarach zatrudnienia logopedów w resorcie oświaty

Do Polskiego Związku Logopedów wpływają zawiadomienia o propozycjach zmniejszania wymiaru zatrudnienia na stanowisku logopedy  w placówkach oświatowych. Wynika to z wdrażania przez pracodawców standardu zatrudniania specjalistów i konieczności uzupełnienia grona specjalistów o pedagogów specjalnych, zgodnie z Ustawą z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.

 
 
2022.08.01. Rozporządzenie MEiN ws. zakresu zadań nauczycieli specjalistów

1 sierpnia 2022 r. w Dzienniku Ustaw 2022 r. poz. 1610 opublikowano Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2022 r. w sprawie wykazu zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz przez nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz nauczycieli: pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych.

 
 
2022.07.29. Rozporządzenie MEiN określające zakres zadań pedagoga specjalnego

W Dzienniku Ustaw z 29 lipca 2022r. poz. 1594 zostało opublikowane rozporządzenie ministra edukacji i nauki zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2022 r.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.