Publikacje:

foldery do pobrania

 
Natalia Kania-Majzel
Rola wiedzy z zakresu nauk biologiczno-medycznych w pracy nauczyciela logopedy
Szymon Rozmus, Małgorzata Karakuszka-Baran
Terapeutyczna moc zajęć grupowych dla osób z afazją
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.03.14. Spotkanie przedstawicieli PZL - ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego podziela wątpliwości PZL co do zapisów w projekcie ustawy sformułowanych w stanowiskach PZL skierowanych do MZ, w szczególności związane z ochroną prawną tytułu logopedy zagwarantowaną tylko dla osób wykonujących świadczenia zdrowotne.

 
 
2023.04.26. Informacja o posiedzeniu Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów

Informujemy o planowanym posiedzeniu Komisji PZL ds. Certyfikatów Zawodowych - 26 kwietnia 2023 r. Osoby zainteresowane otrzymaniem Certyfikatu bądź przedłużeniem jego ważności prosimy o skontaktowanie się z przedstawicielami Komisji w oddziałach.

 
 
202.03.06. Europejski Dzień Logopedy '2023 - wydarzenia, szkolenia, konferencje

6 marca po raz kolejny świętujemy Europejski Dzień Logopedy. Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami w całej Polsce związanymi z tym świętem:

 
 
2023.02.28. poparcie Polskiego Towarzystwa Logopedycznego dla PZL ws. wniosków dot. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Polskie Towarzystwo Logopedyczne popiera stanowisko PZL ws. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych oraz wniosek o wyłączenie zawodu logopedy z ustawy i podjęcie prac nad odrębną ustawą o zawodzie logopedy i izbie logopedycznej (...)

 
 
2023.02.27. Uwagi PTL i PZL do projektu rozporządzenia MZ dot. nabywania uprawnień psychoterapeuty.

Polskie Towarzystwo Logopedyczne oraz Polski Związek Logopedów zwróciły się z wnioskiem do Ministra Zdrowia o uwzględnienie zawodu logopedy do zdobywania uprawnień psychoterapeuty - w rozporządzeniu w sprawie uzyskiwania specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia z dn. 02.11.2022 r.

 
 
2023.02.23. poparcie Sekcji Pedagogiki Specjalnej Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN

Sekcja Pedagogiki Specjalnej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk solidaryzuje się oraz w pełni popiera postulaty zawarte w Liście otwartym Polskiego Związku Zawodowego Dietetyków z dnia 31 stycznia 2023 roku oraz Polskiego Związku Logopedów z dnia 01 lutego 2023 roku w sprawie projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych:

 
 
2023.02.16. Spotkanie konsultacyjne z PTL oraz ekspertami PZL

W dniu 16 lutego 2023 roku odbyło się spotkanie konsultacyjne, w którym wzięli udział przedstawiciele ZG PZL,  PTL oraz ekspertki Polskiego Związku Logopedów w obszarze systemu kształcenia logopedów: prof. UAM dr hab. Ewa Kaptur i prof. UAM dr hab. Jolanta Sławek. Z przyczyn obiektywnych w spotkaniu nie mogła uczestniczyć  krajowa konsultant ds. neurologopedii - dr n. hum. Justyna Wrzosek-Żulewska.

 
 
2023.02.15. stanowisko PZL ws. wyłączenia logopedów z projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy logopedzi, 1. lutego 2023 r. PZL złożył w Kancelarii Ministerstwa Zdrowia zgłoszenie zainteresowania pracami nad projektem ustawy o niektórych zawodach medycznych, na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa (Dz.U. 2005 nr 169 poz. 1114). Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

 
 
2023.01.31. List otwarty do Ministra Zdrowia ws. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Przytaczamy treść listu otwartego ws. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych wysłanego dziś do Ministra Zdrowia. Inicjatywa wyszła od Polskiego Związku Zawodowego Dietetyków. PZL przyłącza się do tego apelu, wnioskując jednocześnie o rozpoczęcie prac nad wyodrębnioną ustawą o zawodzie logopedy.

 
 
Projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych - informacje prasowe

Projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych niesie dla zawodu logopedy istotne zmiany. Nie tylko dla tych zatrudnionych w resorcie zdrowia, ale dla wszystkich logopedów niezależnie od formy zatrudnienia.

 
 
2023.02.01. Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia ws. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Dnia 1 lutego 2023 r. w Ministerstwie Zdrowia zostało zorganizowane spotkanie, w którym uczestniczyli:

1) reprezentanci Ministerstwa Zdrowia - Pan Piotr Bromber, wiceminister w Ministerstwa Zdrowia i Pani Edyta Gadomska, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych, którzy zajmują się przygotowaniem projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych,

2) reprezentanci środowiska logopedycznego: Pani Milena Stasiak, przewodnicząca Polskiego Związku Logopedów i Pani Jolanta Panasiuk, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

 

 
 
2023.01.31. Stanowisko PZL ws. projektu rozporządzenia MEiN zmieniającego rozp. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia oraz odpowiedź MEiN

28 lutego br. PZL otrzymał odpowiedź Ministra Edukacji i Nauki na opinię dot. projektu rozporządzenia MEiN zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.