Publikacje:

foldery do pobrania

 
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
Anna Paluch
Afazja u dwulatka? u trzylatka?
Milena Stasiak
Standard gabinetu logopedycznego.
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2021.10.08. opinia PZL ws. propozycji MEiN dot. pragmatyki zawodowej nauczyciela

Polski Związek Logopedów zajął stanowisko w sprawie propozycji Ministerstwa Edukacji i Nauki dot. pragmatyki zawodowej nauczyciela. Całość propozycji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nauczyciel-dla-ucznia--zmieniamy-status-zawodowy-nauczyciela (...)

 
 
2021.10.23. konferencja on-line: „Komunikacja, komunikatywność, niepłynność mowy. Osoba jąkająca się w społeczeństwie"

Serdecznie zapraszamy na interdyscyplinarną konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Jąkania: „Komunikacja, komunikatywność, niepłynność mowy. Osoba jąkająca się w społeczeństwie".

 
 
2021.09.15. Zaproszenie logopedów do pilotażu UW i WUM dot. szczepień dzieci 6-36 m-cy

Do Polskiego Związku Logopedów skierowana została prośba  zespołu badawczego UW i WUM o pomoc specjalistów logopedów w zakresie realizacji projektu badawczego  pt. „Identyfikacja czynników zwiększających poziom zaszczepienia dzieci i młodzieży w populacji polskiej" realizowanego we współpracy UW i WUM.

 
 
2021.09.03. Uchwała ZG PZL ws. terminu Walnego Zjazdu Delegatów

Podczas zebrania członków Zarządu Głównego PZL w dniu 3 września 2021 r. wnikliwie zanalizowano treść ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych podpisanej przez Prezydenta RP 18 sierpnia 2021 roku.

 
 
Zaproszenie do wypełnienia ankiety

W imieniu firmy KOMLOGO zapraszamy do wypełnienia ankiety dla neurologopedów.

 
 
2021.09.24. Warszawa - Walny Zjazd Delegatów PZL

Ze względu na zniesione obecnie obostrzenia dot. zgromadzeń ustalono nowy termin Walnego Zjazdu Członków na 24 września 2021 roku (piątek).

 

 
 
2021.07.14. zebranie ZG PZL - notatka

14 lipca 2021 roku drogą on-line odbyło się kolejne zebranie Zarządu Głównego PZL.

 
 
2021.06. podwyżki w resorcie ochrony zdrowia

15 czerwca 2021 roku Sejm zadecydował o wysokości wynagrodzeń medyków od 1 lipca 2021 r. Ustawa z dnia 28 maja 2021 r. o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw została opublikowana w Dzienniku Ustaw 21 czerwca 2021 roku, w życie weszła 22 czerwca 2021 roku.

 
 
5 maja - Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Celem obchodów jest pokazanie sprzeciwu wobec dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami w życiu codziennym, w szkole, w pracy i w urzędach. Tego dnia pokazujemy, jak powinny wyglądać tolerancja i równouprawnienie osób niepełnosprawnych.

 
 
2021.03.19. Posiedzenie PAN - działania PZL ws wyodrębnienia logopedii jako odrębnej dziedziny naukowej.

19 marca 2021 r. na posiedzeniu Zespołu Pedagogiki Specjalnej Polskiej Akademii Nauk Przewodnicząca PZL, Ewa Małachowska, przedstawiła gremium profesorskiemu  stanowisko PZL w sprawie powołania logopedii jako odrębnej dziedziny naukowej wraz z argumentacją i podjętą uchwałą ZG PZL w tej kwestii.

 
 
21 marca - Dzień Zespołu Down'a

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

 
 
Opinia PZL ws projektu "Edukacja dla wszystkich - ramy rozwiązań legislacyjno-organizacyjnych na rzecz kształcenia włączającego dla wszystkich osób uczących się"

Zarząd Główny Polskiego Związku Logopedów wysłał do Ministra Edukacji i Naukia pismo ws projektu „Edukacja dla wszystkich - ramy rozwiązań legislacyjno-organizacyjnych na rzecz kształcenia włączającego dla wszystkich osób uczących się". Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma (...)

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.