Publikacje:

foldery do pobrania

 
Natalia Kania-Majzel
Rola wiedzy z zakresu nauk biologiczno-medycznych w pracy nauczyciela logopedy
Szymon Rozmus, Małgorzata Karakuszka-Baran
Terapeutyczna moc zajęć grupowych dla osób z afazją
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

Pożegnanie naszej koleżanki, Jolanty Mamińskiej

Z ogromnym smutkiem dowiedzieliśmy się o śmierci naszej wieloletniej koleżanki, Jolanty Mamińskiej. Jej odejście jest dla każdego z nas ogromną stratą.

 
 
Certyfikaty Zawodowe PZL - informacja

Komisja ZG PZL ds. Certyfikatów informuje, że Certyfikaty zostały wysłane priorytetową przesyłką pocztową i w najbliższym czasie dotrą do osób, które je otrzymały.

 
 
2024.05.20. Wykładnia Ministerstwa Zdrowia w sprawie zawodu logopedy w podmiotach leczniczych

Polski Związek Logopedów w dniu 20 maja 2024 roku otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia, w której czytamy: „... W świetle obecnie obowiązujących przepisów prawa, w tym m.in. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie rehabilitacji leczniczej (Dz. U. z 2021 r. poz. 265, z późn. zm.) do realizacji określonych świadczeń gwarantowanych finansowanych ze środków publicznych dopuszczona jest osoba, która:

 
 
Kalendarium prac nad ustawą o zawodzie logopedy

Prezentujemy przebieg dotychczasowych prac nad ustawą o zawodzie logopedy.
aktualizacja: 2024.06.04.

 
 
2024.04.16. Posiedzenie Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów Zawodowych PZL

14-tu kolejnych logopedów otrzymało Certyfikaty Zawodowe lub ich przedłużenie, świadczące o wysokich kwalifikacjach zawodowych i stałym podnoszeniu swoich umiejętności (...)

 
 
2024.04.15. wniosek POROZUMIENIA ŚRODOWISK LOGOPEDYCZNYCH ws. wynagrodzeń logopedów w ramach aktualizowanej tabeli współczynników pracy

15 kwietnia 2024 r. do został wysłany do Wiceministra Zdrowia, p. Marka Kosa, wniosek POROZUMIENIA ŚRODOWISK LOGOPEDYCZNYCH w sprawie: zapewnienia logopedom wynagrodzeń w ramach aktualizowanej tabeli współczynników pracy stanowiącej załącznik do ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2139) podczas procedowania obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (druk nr 33) (ZDR01N).

 
 
2024.04.11. Posiedzenie sejmowej Podkomisji nadzwyczajnej ws. projektu ustawy o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych

W dniu 11 kwietnia 2024 roku odbyło się w Sejmie RP posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

 
 
 
2024.04.04. POZNAŃ - projekt: „Przygotowanie kompleksowego wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznych"

4 kwietnia 2024 roku odbyło się w Poznaniu spotkanie dotyczące projektu: „Przygotowanie kompleksowego wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznych" współorganizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Projekt ma na celu wypracowanie biopsychospołecznego modelu poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego.

 
 
Pożegnania... zmarł Rajmund Miller

  Żegnamy Rajmunda Millera, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Odszedł człowiek o wielkiej kulturze osobistej, wrażliwy, potrafiący słuchać i rozumieć, pochylający się nad problemami (...)

 
 
2024.04.16. Posiedzenie Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów Zawodowych PZL

Informujemy o planowanym posiedzeniu Komisji PZL ds. Certyfikatów Zawodowych - 16 kwietnia 2024 r.

 

 
 
2024.03.06. raport WHO nt.: Pracownicy sektora rehabilitacji w Polsce.

Raport przedstawia wyniki oceny pracowników sektora rehabilitacji w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, psychologów klinicznych, protetyków i ortotyków, logopedów oraz lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej. Celem oceny było zebranie szczegółowych informacji na temat pracowników sektora rehabilitacji, które posłużą do opracowania polityki i praktyk służących wzmocnieniu, wyposażeniu i wsparciu pracowników sektora rehabilitacji z myślą o lepszym zaspokojeniu potrzeb społeczeństwa.

 
 
2024.03.05. Spotkanie przedstawicieli PZL z Wiceminister MEN

5 marca 2024 r. odbyło się spotkanie w Ministerstwie Edukacji Narodowej, na które zaproszono przedstawicieli Polskiego Związku Logopedów.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.