Publikacje:

foldery do pobrania

 
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
Anna Paluch
Afazja u dwulatka? u trzylatka?
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.11.20. Zebranie członków ZG PZL oraz członków Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów

20 listopada 2023 r. odbędzie się posiedzenie członków Zarządu Głównego PZL oraz członków Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów.

 
 
Ankieta WHO na temat wpływu pandemii COVID-19 na pracowników sektora rehabilitacji i realizację świadczeń rehabilitacyjnych.

Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę przeprowadza anonimową 15-minutową ankietę on-line w 5 państwach (Armenia, Gruzja, Polska, Wielka Brytania i Włochy). Celem tego badania jest udokumentowanie i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń specjalistów, których praca związana jest z rehabilitacją. Chodzi o uznanie wyjątkowego wkładu pracowników sektora rehabilitacji podczas pandemii COVID-19 i dostarczenie cennych informacji, które posłużą w reagowaniu na sytuacje kryzysowe.

 
 
Akty prawne regulujące pracę logopedy opublikowane w roku 2023

W 2023 roku opublikowano poniższe akty prawne regulujące pracę logopedy:

 
 
2023.08.17. raport z badania ankietowego dot. projektu ustawy o zawodzie logopedy

Przedstawiamy Raport z badania ankietowego poświęconego konsultacjom projektu ustawy o zawodzie logopedy. Dziękujemy Państwu za liczny udział w ankiecie. W badaniu wzięło udział 1364 logopedów. Zachęcamy do zapoznania się z opisem i analizą wyników. Dane w formie elektronicznej ankiety zebrała i podsumowała Pani Grażyna Wiśniewska - członek Zarządu Głównego PZL oraz opracowała Raport przy współpracy dr Anity Famuły-Jurczak, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wyniki badania zostaną uwzględnione w dalszych pracach nad projektem ustawy.

 

 
 
2023.06.27. Odpowiedź MEiN na wniosek PZL ws.zmniejszania wymiaru zatrudnienia logopedów z dn. 2022.09.08.

W lipcu 2023 r. PZL otrzymał odpowiedź MEiN na pismo z 2022.09.08. ws. zmniejszania wymiaru zatrudnienia logopedów w ramach godzin przeznaczonych na pomoc psychologiczno-pedagogiczną (...)

 
 
2023.07.12. Informacja ze spotkania środowisk logopedycznych ws. przygotowania projektu ustawy o zawodzie logopedy

12 lipca 2023 roku odbyło się zdalne spotkanie środowisk logopedycznych, w którym wzięły udział 63 osoby. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zarząd Główny  Polskiego Związku Logopedów dla przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Akademickich, Protestu Logopedów, przewodniczących oddziałów PZL - środowisk logopedycznych, które od początku roku dołączyły do zainicjowanych przez ZG PZL prac nad przygotowaniem projektu ustawy o zawodzie logopedy. Zaproszono także reprezentantów ośrodków uniwersyteckich kształcących logopedów, Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Logopedii Klinicznej, konsultant krajową oraz konsultantki wojewódzkie w dziedzinie neurologopedii i współpracujących z PZL prawników.

 

 
 
2023.07.16. Ankieta dot. projektu ustawy o zawodzie logopedy

Aby podejmować skuteczne działania mające na celu utworzenie projektu ustawy o zawodzie logopedy, chcemy poznać zdanie jak największej liczby aktywnych zawodowo logopedów. Wyniki ankiety zostaną uwzględnione w czasie prac zespołów zajmujących się opracowaniem poszczególnych części ustawy.

 

 
 
Subkonto na potrzeby konsultacji prawnych projektu ustawy o zawodzie logopedy

Informujemy, że utworzono  subkonto, na którym będą gromadzone środki na potrzeby konsultacji prawnych projektu ustawy o zawodzie logopedy.

 
 
2023.06.15. - notatka z zebrania ZG PZL i zarządów oddziałów PZL

W czwartek 15 czerwca 2023 roku odbyło się drugie w tym roku zebranie on-line członków Zarządu Głównego PZL z przedstawicielami Zarządów Oddziałów PZL. Na spotkaniu obecne były osoby z nowo powołanych zarządów (przewodniczące, skarbnicy, członkowie poszczególnych komisji) oraz reprezentanci pozostałych zarządów oddziałów.

 

 
 
2023.06. czerwcowe konferencje...

Czerwcowe konferencje stały się okazją do złożenia podziękowań za współdziałanie i ogrom pracy wszystkim środowiskom logopedycznym: Polskiemu Towarzystwu Logopedycznemu, liderkom Ogólnopolskiego Protestu Logopedów, Porozumienia Środowisk Akademickich i wspierającym nas prawnikom.

 
 
2023.06.15. z Sejmu RP...

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmowa Komisja Zdrowia ustaliła ostateczną treść ustawy o niektórych zawodach medycznych. Jutro ustawa zostanie poddana głosowaniu przez posłów w ramach posiedzenia Sejmu. Logopedzi są jedynym zawodem, który całkowicie wykreślono z projektu ustawy.

 
 
2023.05.27. Wynagrodzenie logopedów w placówkach medycznych a zmiany w prawie

Zasady wynagradzania logopedów reguluje Ustawa z dnia 8 czerwca o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz U 2017, poz. 1473 ze zmianami).

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.