Aktualności
Konferencja w Krakowie na temat: „Neuroróżnorodność a standardy terapii logopedycznej" zamknęła obchody 25-lecia Polskiego Związku Logopedów. 12 października br. w Krakowie spotkało się ponad 120 logopedów, przedstawiciele oddziałów terenowych PZL, weterani i adepci naszego zawodu.
Informujemy, że jesienne zebranie członków Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów odbędzie się 6 listopada 2024 r.
Zachęcamy wszystkich członków Polskiego Związku Logopedów, a także zapraszamy nowych logopedów czynnych zawodowo, nie będących członkami PZL, do wnioskowania o uzyskanie lub przedłużenie ważności Certyfikatu Zawodowego Logopedy PZL - jedynego w kraju dokumentu poświadczającego wysokie kwalifikacje logopedyczne.
W posiedzeniu powołanej Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (druk nr 33) (ZDR) uczestniczyły przedstawicielki Polskiego Związku Logopedów - przewodnicząca PZL Milena Stasiak oraz pełnomocnik PZL mec. dr Agnieszka Laber, które po raz kolejny wystąpiły z postulatem poprawy warunków finansowych dla zawodu logopedy w postaci wniesienia poprawki do projektu procedowanej ustawy.
2 lipca 2024 r. odbędzie się spotkanie on-line podsumowujące prace nad projektem ustawy o zawodzie logopedy i samorządzie zawodowym.
Z ogromnym smutkiem dowiedzieliśmy się o śmierci naszej wieloletniej koleżanki, Jolanty Mamińskiej. Jej odejście jest dla każdego z nas ogromną stratą.
Polski Związek Logopedów w dniu 20 maja 2024 roku otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia, w której czytamy: „... W świetle obecnie obowiązujących przepisów prawa, w tym m.in. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie rehabilitacji leczniczej (Dz. U. z 2021 r. poz. 265, z późn. zm.) do realizacji określonych świadczeń gwarantowanych finansowanych ze środków publicznych dopuszczona jest osoba, która:
Prezentujemy przebieg dotychczasowych prac nad ustawą o zawodzie logopedy.
aktualizacja: 2024.11.04.
14-tu kolejnych logopedów otrzymało Certyfikaty Zawodowe lub ich przedłużenie, świadczące o wysokich kwalifikacjach zawodowych i stałym podnoszeniu swoich umiejętności (...)
15 kwietnia 2024 r. do został wysłany do Wiceministra Zdrowia, p. Marka Kosa, wniosek POROZUMIENIA ŚRODOWISK LOGOPEDYCZNYCH w sprawie: zapewnienia logopedom wynagrodzeń w ramach aktualizowanej tabeli współczynników pracy stanowiącej załącznik do ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2139) podczas procedowania obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (druk nr 33) (ZDR01N).
W dniu 11 kwietnia 2024 roku odbyło się w Sejmie RP posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
4 kwietnia 2024 roku odbyło się w Poznaniu spotkanie dotyczące projektu: „Przygotowanie kompleksowego wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznych" współorganizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Projekt ma na celu wypracowanie biopsychospołecznego modelu poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego.
Żegnamy Rajmunda Millera, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Odszedł człowiek o wielkiej kulturze osobistej, wrażliwy, potrafiący słuchać i rozumieć, pochylający się nad problemami (...)