Publikacje:

foldery do pobrania

 
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychjologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
Anna Paluch
Afazja u dwulatka? u trzylatka?
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

WOŚP '2022 - Wielkopolska

Na zaproszenie  Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania Polski Związek Logopedów włączył się do współpracy w ramach wydarzeń planowanych podczas FINAŁU ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

 
 
2022.01.20. projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych

Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji pod numerem UD 328 został udostępniony projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych.

 
 
2012.12.10. Apel do wszystkich profesjonalistów zajmujących się dziećmi dwujęzycznymi.

Apel do wszystkich profesjonalistów zajmujących się dziećmi dwujęzycznymi - wskazuje na podstawowe fakty dotyczące rozwoju dwujęzycznego, co do których naukowcy z całego świata są zgodni. Celem tej inicjatywy jest upowszechnianie wiedzy o dwujęzyczności opartej na przesłankach naukowych i zapobieganie rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych informacji na ten temat.

 
 
2021.12.08-09. Model edukacji dla wszystkich - aktualności

Ośrodek Rozwoju i Edukacji w Warszawie w ramach projektu "Uczeń ze specjalnymi potrzebami - opracowanie modelu szkolenia i doradztwa" wkrótce udostępni na stronie https://www.ore.edu.pl/ film zarejestrowany na konferencji: "Projektowane zmiany oparte na modelu edukacji dla wszystkich", która odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2021 r. w formie online. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy osoby zainteresowane przyszłymi rozwiązaniami w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej do zapoznania się z materiałami z konferencji.

 
 
ESLA - CPLOL

6 marca 2021 roku, z podpisami 30 Członków Założycieli został przyjęty jednomyślnie Statut ESLA - European Speech and Language Therapy Association. Celem ESLA jest promowanie naszego zawodu w kontekście potrzeb współczesnego społeczeństwa w Europie. Jest to kontynuacja zadań CPLOL, ale też ESLA wypracowała wiele nowych i dynamicznych inicjatyw zaplanowanych na przyszłość, które mogą być korzystne dla terapeutów mowy i jezyka/logopedów w całej Europie.

 
 
29 października - Światowy Dzień Udaru Mózgu

W Polsce udary zajmują trzecie miejsce pod względem ogólnej śmiertelności oraz stanowią pierwszą przyczynę trwałej niepełnosprawności wśród osób po 40. roku życia. Niestety, udary mózgu coraz częściej dotykają ludzi młodych (...)

 
 
2021.10.08. opinia PZL ws. propozycji MEiN dot. pragmatyki zawodowej nauczyciela

Polski Związek Logopedów zajął stanowisko w sprawie propozycji Ministerstwa Edukacji i Nauki dot. pragmatyki zawodowej nauczyciela. Całość propozycji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nauczyciel-dla-ucznia--zmieniamy-status-zawodowy-nauczyciela (...)

 
 
2021.10.23. konferencja on-line: „Komunikacja, komunikatywność, niepłynność mowy. Osoba jąkająca się w społeczeństwie"

Serdecznie zapraszamy na interdyscyplinarną konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Jąkania: „Komunikacja, komunikatywność, niepłynność mowy. Osoba jąkająca się w społeczeństwie".

 
 
2021.09.15. Zaproszenie logopedów do pilotażu UW i WUM dot. szczepień dzieci 6-36 m-cy

Do Polskiego Związku Logopedów skierowana została prośba  zespołu badawczego UW i WUM o pomoc specjalistów logopedów w zakresie realizacji projektu badawczego  pt. „Identyfikacja czynników zwiększających poziom zaszczepienia dzieci i młodzieży w populacji polskiej" realizowanego we współpracy UW i WUM.

 
 
2021.09.03. Uchwała ZG PZL ws. terminu Walnego Zjazdu Delegatów

Podczas zebrania członków Zarządu Głównego PZL w dniu 3 września 2021 r. wnikliwie zanalizowano treść ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych podpisanej przez Prezydenta RP 18 sierpnia 2021 roku.

 
 
2021.06. podwyżki w resorcie ochrony zdrowia

15 czerwca 2021 roku Sejm zadecydował o wysokości wynagrodzeń medyków od 1 lipca 2021 r. Ustawa z dnia 28 maja 2021 r. o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw została opublikowana w Dzienniku Ustaw 21 czerwca 2021 roku, w życie weszła 22 czerwca 2021 roku.

 
 
2021.03.19. Posiedzenie PAN - działania PZL ws wyodrębnienia logopedii jako odrębnej dziedziny naukowej.

19 marca 2021 r. na posiedzeniu Zespołu Pedagogiki Specjalnej Polskiej Akademii Nauk Przewodnicząca PZL, Ewa Małachowska, przedstawiła gremium profesorskiemu  stanowisko PZL w sprawie powołania logopedii jako odrębnej dziedziny naukowej wraz z argumentacją i podjętą uchwałą ZG PZL w tej kwestii.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.