Publikacje:

foldery do pobrania

 
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
Anna Paluch
Afazja u dwulatka? u trzylatka?
Milena Stasiak
Standard gabinetu logopedycznego.
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

autor: Anna Czerniakowska, Paweł Grudziński
Przedstawienie logopedyczne - "O Królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie..."

Anna Czerniakowska

Paweł Grudziński

 

„O królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie"

Przedstawienie logopedyczne

 

Głównym bohaterem spektaklu „O Królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie" jest Królewicz, który jak najszybciej musi sobie znaleźć żonę, w przeciwnym wypadku Król-ojciec pozbawi go tronu i zgodnie z tradycją młodzieniec zostanie świniopasem. Problem polega na tym, iż bohater jest bardzo wybredny i żadna kandydatka mu się nie podoba. Z pomocą przychodzi Skrzat, który opowiada Królewiczowi o Ślicznej Królewnie Leniuszcze Chrapuszce, na którą Smok, co ma jęzor w miejscu oka, rzucił czar. Dziewczyna przesypia całe dnie i noce, strasznie chrapiąc i zionąc ogniem. Odczarować ją może jedynie zaklęcie utopione w magicznym stawie.

W dotarciu do celu Królewiczowi pomagają inni bohaterowie, tacy jak: zwierzątka, Wróżka Baletnica, Piratka. Największą przeszkodą w zdjęciu czaru z Królewny jest odczytanie zaklęcia. Okazuje się, że Królewicz ma wadę wymowy i nie potrafi prawidłowo wymówić niektórych głosek. Z pomocą Wróżki Pięknej Wymowy bohater poznaje tajniki wyraźnej artykulacji, ćwiczy narządy mowy i wreszcie doskonale wypowiada zaklęcie. Królewna zostaje odczarowana.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
W przystępnej formieaktorzy teatrzyku wprowadzają widzów w zawiłości wymowy. Spektakl tryska humorem i zaskakującymi zwrotami akcji. Propozycje prostych ćwiczeń narządów artykulacyjnych wykorzystanych w widowisku, mogą znaleźć się w repertuarze codziennych ćwiczeń dziecka. W przedstawieniu zwraca się przede wszystkim uwagę na poprawną wymowę głosek szumiących, szczególnie [sz, ż, cz] (gdyż to one właśnie są zawarte
w magicznym zaklęciu).

Scenariusz spektaklu „O Królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie" może być wykorzystany przez nauczycieli prowadzących teatrzyki szkolne, wychowawców świetlic, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej (dlatego też wszystkie ćwiczenia logopedyczne są opatrzone szczegółowymi komentarzami dotyczącymi ich właściwego wykonania). Opracowanie przydatne będzie także dla logopedów pracujących w placówkach oświatowych.

Spektakl teatralny - O Królewiczu.pdf [95.1Kb]

 
Reklama:

 

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.