Kategorie:
Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Burczy mucha, burczy trzmiel...


Polski Związek Logopedów udziela rekomendacji książce: „Burczy mucha, burczy trzmiel, burczą razem w każdy dzień. Zabawy logopedyczne z głoskami trzech szeregów" autorki p. Marty Kowalskiej-Jankowiak.

Autorka przedstawiła w niej zadania dydaktyczne, zagadki, rebusy, krzyżówki i wierszyki dostosowane do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Jest to metodycznie poprawny materiał, który bawiąc wspiera automatyzację głosek zawartych w trzech szeregach: ciszącym, syczącym i szumiącym.

Autorka, p.Marta Kowalska-Jankowiak zamieszcza przystępnie zredagowane informacje na temat właściwie przebiegającego procesu kształtowania się mowy, przedstawia propozycje wielu zabaw i ćwiczeń, które mogą być świetną gimnastyką i przygotowaniem narządów artykulacyjnych.

Dodatkową atrakcją publikacji  jest miła, ciepła szata graficzna, która za pośrednictwem pastelowych kolorów zachęca do tego, by zajrzeć do jej wnętrza.

Cennym dodatkiem do książki jest płyta CD zawierająca karty pracy o różnym stopniu trudności gotowe do wydruku, przydatne zarówno do terapii indywidualnej, jak i grupowej. Zamieszczone tu propozycje mogą też zostać wykorzystane do nauki i utrwalania liter.

Jest to dobra pozycja w ofercie pomocy logopedycznych dla rodziców, nauczycieli i logopedów. Atrakcyjna forma zadań, ich różnorodność sprawiają, że  żmudne ćwiczenia logopedyczne stają się doskonałą zabawą, rozwijają kreatywność i wyobraźnię.

Życzymy Rodzicom, nauczycielom, logopedom, a przede wszystkim dzieciom - przyjemnej zabawy podczas ćwiczeń logopedycznych i sukcesów w poprawnej wymowie głosek.

22 kwietnia 2013 roku

 
Reklama:

EDL '2024 plakat maxi

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.