Kategorie:
Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Magiczne książeczki

Polski Związek Logopedów udziela rekomendacji produktowi „Magiczne książeczki" autorstwa p. Alberta Szewczyka, wydanym przez wydawnictwo MAKAR PRINT.

magiczne książeczki 1 magiczne książeczki 2

Jest to zestaw przeznaczony do nauki pisania o estetycznej, przyjemnej  szacie graficznej i przyjaznym dla małych rączek formacie książeczki.

Książeczka „język angielski" - uczy prawidłowego zapisu litery i wyrazu. Podany jest prawidłowy zapis fonetyczny słów, co pozwala na pracę z książeczką w domu.

Książeczka „matematyka" - zawiera ćwiczenia percepcji wzrokowej i ćwiczenia umożliwiające opanowanie pojęcia liczby. Do każdej cyfry przyporządkowany jest zbiór elementów, które dziecko może przeliczyć.

Książeczka „rysunek" - może być wykorzystana jako ćwiczenie grafomotoryki i grafopercepcji, przygotowując do nauki pisania.

magiczne książeczki 4 magiczne książeczki 3

 

Słowo MAGICZNA jest odpowiednie dla tych książeczek. Dziecko może wielokrotnie wykonywać ćwiczenia grafomotoryczne i kaligraficzne dzięki znikającemu długopisowi, wcześniej wykonany wpis po kilku minutach nie zostawia śladu. Wielokrotne wykorzystanie materiału ćwiczeniowego umożliwia spory zapas wkładów do długopisu. Książeczki mają wytłoczone ślady, które ułatwiają dziecku prowadzenie ręki i trzymanie się w liniaturze. Dla dziecka to natychmiastowy sukces, nawet mało wprawne rączki dają sobie radę i dziecko jest zachwycone swoją pracą, chętniej przystępują do kolejnych ćwiczeń.

Nauczyciele pracujący w oddziałach przedszkolnych, konsultujący przydatność pomocy docenili pomysł autorów i byli pod wrażeniem pomysłu tej książeczki. Takie ćwiczenia dają możliwość dobrego zaznajomienia się z liniaturą i prawidłowym zapisem litery i cyfry.  W klasach pierwszych takie ćwiczenia będą utrwalać nawyki poprawnego pisania.

Polecamy książeczki również dla uczniów klas 2, którzy znajdują się w grupie ryzyka dysleksji, jako materiały do pracy na zajęciach wyrównawczych lub korekcyjno- kompensacyjnych.

Rekomendowane „Magiczne książeczki" oceniały: Grażyna Wiśniewska i Lidia Kulpińska.

Warszawa, 28 stycznia 2023 r.


 
Reklama:

EDL '2024 plakat maxi

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.