Publikacje:

foldery do pobrania

 
Piotr Jaworski
Dezynfekcja i sterylizacja pomocy logopedycznych.
dr Ewa Kaptur
Logopedo, dbaj o swój głos!
Monika Szubrycht
Autyzm - po czym go poznać?
International Communication w obrazkach ;-))
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

data publikacji: 2018-05-08
autor artykułu: Hanna Muchewicz
Toruń - relacja z konkursu "Zabawy językowe"

 

Międzyszkolny konkurs logopedyczny „Zabawy językowe”

Zgodnie z utrwaloną tradycją, w dniu 23 kwietnia 2018 r. już po raz siedemnasty w Kujawsko – Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu, odbył się międzyszkolny konkurs logopedyczny pt. „Zabawy językowe”. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne z trzech szkół: z Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej z Chełmży, Zespołu Szkół nr 6 z Torunia i Kujawsko – Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Celem konkursu było stworzenie uczniom z trudnościami logopedycznymi naturalnej sytuacji wystąpienia publicznego i zaprezentowania swoich umiejętności, ćwiczonych na zajęciach logopedycznych, w atmosferze wspólnej, integrującej zabawy.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap to prezentacja indywidualna, bądź z podziałem na role dowolnie wybranego wierszyka – rymowanki, który uczniowie mogli zaprezentować na forum publicznym podczas konkursu.

Drugi etap konkursu to „Zabawy językowe” – rozgrywki drużyn z trzech szkół. Uczestnicy brali udział w ćwiczeniach, które zwykle wykonują na zajęciach logopedycznych tj. ćwiczenia oddechowe, zagadki słuchowe, zadania gramatyczno – językowe, zagadki, rebusy. Założone cele konkursu zostały osiągnięte. Uczniowie z trudnościami logopedycznymi, przygotowując się do konkursu i uczestnicząc w konkursie, ćwiczyli mowę i komunikację językową na niecodziennym materiale – wybranych wierszach. Była to nauka połączona z dobrą zabawą, również połączona z elementami rywalizacji, pracą w grupie, aktywizująca uczniów, dla których stwarzanie sytuacji wyzwalających aktywność, ma znaczenie szczególne. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.

Po konkursie, uczestnicy wraz z opiekunami, spotkali się przy herbacie i słodkim poczęstunku.

Organizatorzy - logopedzi SOSW:
Hanna Wyszogrodzka, Anna Pawluczuk i Aleksandra Sadowska-Krajewska.

 

 
 
przejdź do:  
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.