Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

data publikacji: 2024-02-20
autor artykułu: Milena Stasiak
2024.02.20. posiedzenie sejmowej Podkomisji Nadzwyczajnej powołanej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy (...)

20 lutego br. odbyło się pierwsze posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej powołanej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Na etapie konsultacji i procedowania ustawy o niektórych zawodach medycznych, w odpowiedzi na wątpliwości w kwestii przyszłych wynagrodzeń logopedów zatrudnionych w placówkach resortu zdrowia, zgłaszane między innymi przez krajową konsultant w dziedzinie neurologopedii, przewodnicząca PZL deklarowała podejmowanie starań o optymalne warunki pracy logopedów zatrudnionych w podmiotach medycznych.

W listopadzie 2023 r. PZL przygotował wniosek w sprawie ww. „projektu ustawy o wynagrodzeniach", został on przesłany do Komisji Zdrowia i Komisji Finansów Publicznych po pierwszym czytaniu projektu w Sejmie (https://logopeda.org.pl/new.php?id=1468).

Dzisiaj (2024.02.20.) na pierwszym posiedzeniu nadzwyczajnej Podkomisji, w której uczestniczyły dr Magdalena Knapek - wiceprzewodnicząca PZL oraz mec. dr Agnieszka Laber, uzasadniono publicznie wniosek sformułowany w konsultacji z Porozumieniem Środowisk Logopedycznych, którego reprezentanci pracują nad projektem ustawy o zawodzie logopedy.

 

Polski Związek Logopedów zabiega nie tylko o utrzymanie dotychczasowych wynagrodzeń logopedów w placówkach medycznych, a także o ich poprawę i gratyfikacje finansowe adekwatne do posiadanych kwalifikacji.

Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem obrad Podkomisji (https://www.sejm.gov.pl/sejm10.nsf/transmisje.xsp...#) które po wysłuchaniu strony społecznej będą kontynuowane.

Milena Stasiak
Przewodnicząca PZL

 
 
 
przejdź do:  
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.