Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

data publikacji: 2011-07-14
autor artykułu: Aneta Papiernik
SPRAWOZDANIE LATO 2011 Małopolskiego Oddziału PZL

 

 

 

SPRAWOZDANIE  Z  MAŁOPOLSKI, LATO 2011


Przedwakacyjne spotkanie naszego oddziału odbyło się 4.06.2011 w nietypowym miejscu - w hali Ogólnopolskich Targów  Książki dla Dzieci, organizowanych w Krakowie po raz pierwszy. Wydaje nam się, że była to okazja do zaprezentowania i promocji naszej organizacji i grupy zawodowej w szerszym środowisku, podczas ciekawej oraz długo i starannie przygotowywanej imprezy.

Nasz gość – prelegent też był bardzo  interesujący, mówiący z pasją o prezentowanych w referacie zagadnieniach. Była nim dr Liliana Madelska, która przyjechała z Wiednia, gdzie pracuje na Uniwersytecie Wiedeńskim. Autorka referatu zajmuje się dziećmi i osobami wielojęzycznymi  a głównym obszarem jej zainteresowań jest fonologia. Temat  referatu brzmiał: „Dzieci wychowane w środowisku wielojęzycznym . Przygotowanie do nauki czytania, pisania i rozumienia lektur.” Autorka prezentuje specyfikę trudności w opanowywaniu systemu fonologicznego ,  na jakie mogą natrafiać dzieci z rożnych obszarów językowych.  Dr Madelska opracowała wyczerpujący zestaw paronimów, które mogą być wykorzystywane do ćwiczeń percepcji słuchowej, realizacji opozycji fonemowych w mowie  i podczas czytania. Zestaw zawiera interesujące teoretyczne wprowadzenia i edukacyjne filmy. Tytuł tego kompletu to „Posłuchaj, jak mówię”; dla osób zainteresowanych autorka udostępniła pewną ilość egzemplarzy, które można nabyć kontaktując  się z nami.  Jak można przeczytać w rożnych relacjach wspomniane targi książki były udaną imprezą; myślę, że dla logopedów przybyłych na zebranie wielość stoisk była nie do pogardzenia. Było  np. stoisko  wydawnictwa Aksjomat,  Granny  i wiele innych a ceny bardzo korzystne.

Zgodnie z przyjętą zasadą staramy się proponować naszym członkom szkolenia. Podczas zebrania przedstawiłyśmy propozycje  planowanych  szkoleń, można się wpisywać na listy. Są to: szkolenie prof. Szepietowskiej n.t. afazji nabytej (propozycja pani Joanny Ratayskiej- Buczek), szkolenie dr Żebryk – Stopy n.t. kompleksowej rehabilitacji chorych po operacjach onkologicznych w obrębie szyi i głowy oraz szkolenie E. Drewniak- Wołosz i Anny Paluch n.t. diagnozy i terapii dzieci z niedokształceniem mowy o typie afazji. Myślimy też o ciekawym szkoleniu dotyczącym  emisji głosu, czekamy  na propozycje i podpowiedzi ze strony naszych członków.

Podczas ostatniego zebrania miałyśmy przyjemność wręczyć kolejne certyfikaty naszym koleżankom. Lista tych osób jest na stronie PZL.

Powakacyjne spotkanie planujemy na początek października.

INFORMACJA DLA LOGOPEDÓW MIESZKAJĄCYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTW: MAŁOPOLSKIEGO I PODKARPACKIEGO

Osoby zainteresowane otrzymaniem lub przedłużeniem certyfikatu PZL proszone są o kontakt z Barbarą Gorgoń do dnia 9 września 2011r. – telefonicznie –nr tel. 660713960 lub   mailowo – adres e-mail:  basiag.19@op.pl.

Najbliższe posiedzenie Komisji ds. Kształcenia Logopedów, Statusu Zawodowego                  i Certyfikatów przy Zarządzie Głównym Polskiego Związku Logopedów odbędzie się  16 września 2011 roku.





 

 
 
 
przejdź do:  
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.