Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Archiwum: Aktualności

Odpowiedź MEN na petycję nauczycieli w sprawie czasu pracy nauczycieli pedagogów, logopedów, psychologów i doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego

2013.05.31. stanowisko MEN ws logopedów.pdf [278.1Kb]   W myśl art. 42 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. (...)

 
 
Badania czasu pracy nauczycieli - raport MEN

ZNP wystosował wczoraj list do Krystyny Szumilas, Minister Edukacji Narodowej, z pytaniem, dlaczego termin publikacji badań jest odwlekany. Miały być opublikowane już w marcu. Z naszych informacji wynika, że przed miesiącem Michał Federowicz, szef IBE, dostarczył raport do MEN. Do tej pory resort opracowywał strategię, jak zaprezentować dokument, aby nie narazić się opinii publicznej, która jest przekonana o zawstydzająco krótkim czasie pracy w szkołach.

 

 
 
PZL występuje do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie dzieci z afazją i innymi zaburzeniami komunikacji

Komisja Oświaty ZG PZL skierowała do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Ministerstwa Edukacji dwie opinie. Pierwsza z nich zawiera wniosek o ujednolicenie w legislacji oświatowej terminologii (...)

 
 
Nowelizacja rozporządzenia MEN o pomocy psychologiczno-pedagogicznej

7 maja 2013 r. Minister Edukacji Narodowej, Krystyna Szumilas, podpisała nowe rozporządzenie w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

 

 
 
5-15 maja 2013 r. - Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych

Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.

 
 
maj - Europejskim Miesiącem Mózgu

Rusza Europejski Miesiąc Mózgu (brainmonth), który będzie okazją do zaprezentowania wyników europejskich badań i innowacyjności w dziedzinie neurologii, nauk kognitywnych i dziedzin (...)

 
 
Notatka z zebrania Zarządu Głównego PZL 22 kwietnia 2013 r.

W dniu 22 kwietnia 2013 r. w Warszawie w siedzibie PZL odbyło się kolejne zebranie Zarządu Głównego. Obecni na zebraniu byli członkowie ZG i przewodnicząca Oddziału  Wielkopolskiego.

 
 
Odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich

W odpowiedzi na protest Zarządu Oddziału Mazowieckiego PZL w sprawie Uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 21 marca 2013 r. zwiększającej do (...)

 
 
Uwagi ZNP w sprawie zmian w Karcie Nauczyciela

W swojej opinii dotyczącej projektu zmian Karty nauczyciela, Związek Nauczycielstwa Polskiego zaznaczył, że w pełni podziela cele przyświecające tej reformie, takie jak: podnoszenie (...)

 
 
Odpowiedź PZL na projekt zmian w Karcie Nauczyciela

W związku z przedstawionym do konsultacji społecznych w dniu 21 marca 2013 r. projektem założeń Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Projekt ustawy o zmianie ustawy (...)

 
 
Dialog rodziców z MEN o kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

- Edukacja włączająca ma wtedy sens, jeśli z przepisami wedrzemy się do ludzkich serc. Mam świadomość tego, że nie ma od niej odwrotu. Jesteśmy tutaj (...)

 
 
Wątpliwości wokół zmian planowanych w pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Rzecznik praw dziecka zwrócił uwagę na braki w projektowanych przez MEN regulacjach dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W opinii do projektu podkreślił, że nie precyzuje (...)

 
 
Reklama:

EDL '2024 plakat maxi

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.