Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.02.16. Spotkanie konsultacyjne z PTL oraz ekspertami PZL

W dniu 16 lutego 2023 roku odbyło się spotkanie konsultacyjne, w którym wzięli udział przedstawiciele ZG PZL,  PTL oraz ekspertki Polskiego Związku Logopedów w obszarze systemu kształcenia logopedów: prof. UAM dr hab. Ewa Kaptur i prof. UAM dr hab. Jolanta Sławek. Z przyczyn obiektywnych w spotkaniu nie mogła uczestniczyć  krajowa konsultant ds. neurologopedii - dr n. hum. Justyna Wrzosek-Żulewska.

 
 
2023.02.15. stanowisko PZL ws. wyłączenia logopedów z projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy logopedzi, 1. lutego 2023 r. PZL złożył w Kancelarii Ministerstwa Zdrowia zgłoszenie zainteresowania pracami nad projektem ustawy o niektórych zawodach medycznych, na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa (Dz.U. 2005 nr 169 poz. 1114). Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

 
 
2023.01.31. List otwarty do Ministra Zdrowia ws. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Przytaczamy treść listu otwartego ws. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych wysłanego dziś do Ministra Zdrowia. Inicjatywa wyszła od Polskiego Związku Zawodowego Dietetyków. PZL przyłącza się do tego apelu, wnioskując jednocześnie o rozpoczęcie prac nad wyodrębnioną ustawą o zawodzie logopedy.

 
 
Projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych - informacje prasowe

Projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych niesie dla zawodu logopedy istotne zmiany. Nie tylko dla tych zatrudnionych w resorcie zdrowia, ale dla wszystkich logopedów niezależnie od formy zatrudnienia.

 
 
2023.02.01. Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia ws. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Dnia 1 lutego 2023 r. w Ministerstwie Zdrowia zostało zorganizowane spotkanie, w którym uczestniczyli:

1) reprezentanci Ministerstwa Zdrowia - Pan Piotr Bromber, wiceminister w Ministerstwa Zdrowia i Pani Edyta Gadomska, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych, którzy zajmują się przygotowaniem projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych,

2) reprezentanci środowiska logopedycznego: Pani Milena Stasiak, przewodnicząca Polskiego Związku Logopedów i Pani Jolanta Panasiuk, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

 

 
 
2023.01.31. Stanowisko PZL ws. projektu rozporządzenia MEiN zmieniającego rozp. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia oraz odpowiedź MEiN

28 lutego br. PZL otrzymał odpowiedź Ministra Edukacji i Nauki na opinię dot. projektu rozporządzenia MEiN zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

 
 
2023.01.26. Spotkanie z reprezentantami niektórych zawodów ujętych w ustawie o niektórych zawodach medycznych

26 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli  niektórych związków zawodowych oraz stowarzyszeń reprezentujących zawody wymienione w katalogu zawodów w Art. 1. projektu Ustawy o niektórych zawodach medycznych:

  • Polskiego Związku Zawodowego Dietetyków - organizatora spotkania,
  • Polskiego Towarzystwo Elektroradiologii,
  • Polskiego Stowarzyszenia Terapii Zajęciowej,
  • Polskiego Związku Logopedów.
 
 
2023.01.27. Wniosek PZL do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej ws. podjęcia działań we współpracy z innymi resortami - Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki (...)

27 stycznia Polski ZWiązek Logopedów zwrócił się do Pani Marleny Maląg, Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z wnioskiem w sprawie podjęcia działań we współpracy z innymi resortami - Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki w celu wyłączenia ogółu logopedów z projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych oraz opracowania rządowego projektu ustawy o zawodzie logopedy i Izbie Zawodowej Logopedów.

 
 
2023.01.27. Wniosek PZL ws. zmodyfikowania zapisów projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

27 stycznia 2023 r. Polski Związek Logopedów wystosował do Ministerstwa Zdrowia wniosek w sprawie zmodyfikowania zapisów projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych tak, aby objęły tylko logopedów - pracowników resortu zdrowia, natomiast z wyłączeniem logopedów prowadzących działalność gospodarczą oraz zatrudnionych w innych resortach, szczególnie w resorcie oświaty.

 
 
Organizacja obchodów EDL '2023

Szanowni Państwo, zachęcamy do organizowania w swoich regionach wydarzeń promujących hasło tegorocznego Europejskiego Dnia Logopedy oraz popularyzujących profesjonalną pomoc logopedyczną.

 
 
2023.01.11. Opublikowano raport z konsultacji publicznych dot. projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

9 stycznia 2023 r., po roku od publikacji projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych, Rządowe Centrum Legislacji opublikowało raport z konsultacji publicznych. 168 podmiotów zgłosiło około 700 uwag do projektu. Raport zawiera komentarze Ministerstwa Zdrowia, które część wniosków uwzględniło, większość odrzuciło.

 
 
2023.01.08. Podsumowanie pracy Zarządu Głównego PZL za okres czerwiec-grudzień '2022

Zarząd Główny PZL powołany 3 czerwca 2022 roku realizował w okresie od 03.06.2022 roku do 31.12.2022 roku  krótkoterminową koncepcję pracy, którą przyjęto na czas pracy Zarządu  do końca roku 2022. Bieżące zadania oraz zaplanowane w ramach koncepcji pracy konsultowano  podczas 5 zdalnych zebrań ZG PZL oraz na organizowanych raz w tygodniu spotkaniach w zespołach problemowych.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.