Publikacje:

foldery do pobrania

 
Natalia Kania-Majzel
Rola wiedzy z zakresu nauk biologiczno-medycznych w pracy nauczyciela logopedy
Szymon Rozmus, Małgorzata Karakuszka-Baran
Terapeutyczna moc zajęć grupowych dla osób z afazją
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

2023.04.24. Poparcie PAN dla opinii PZL z dnia 19 kwietnia 2023 r. ws. bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów

Sekcja Pedagogiki Specjalnej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk podziela opinię Polskiego Związku Logopedów w sprawie bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania (...)

 
 
2023.04.20. oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Logopedycznych

Ogólnopolskie Porozumienie Środowisk Logopedycznych, zawiązane przez Polski Związek Logopedów, Polskie Towarzystwo Logopedyczne, Ogólnopolskie Porozumienie Środowisk Akademickich oraz Ogólnopolski Protest Logopedów oświadcza, że wszystkie ww. organizacje apelują  do przedstawicieli władzy wykonawczej i ustawodawczej o wykreślenie zawodu logopedy z procedowanego projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych, a następnie pilne rozpoczęcie prac nad ustawą o zawodzie logopedy.

 
 
2023.05.08. Zmiana terminu posiedzenia Komisji ZG PZL ds. Certyfikatów

Informujemy o zmianie zaplanowanego terminu posiedzenia Komisji PZL ds. Certyfikatów Zawodowych na 8 maja 2023 r. Osoby zainteresowane otrzymaniem Certyfikatu bądź przedłużeniem jego ważności prosimy o skontaktowanie się z przedstawicielami Komisji w oddziałach.

 
 
2023.04.19. Opinia PZL ws. bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów.

Polski Związek Logopedów wyraża zaniepokojenie informacją o zakresie uzyskanych kompetencji przekazywaną nauczycielom korzystającym z kształcenia na organizowanych przez niektóre uczelnie podyplomowych, 2-semestralnych studiach, których „celem jest przygotowanie specjalistów dysponujących wiedzą i umiejętnościami z zakresu metodyki wychowania językowego i nauczania języka polskiego, opartymi na współczesnych osiągnięciach lingwistyki, glottodydaktyki i pedagogiki specjalnej."

 
 
Petycja Polskiego Związku Logopedów ws. ustawy o niektórych zawodach medycznych

100 000 podpisów - DZIĘKUJEMY !!!

 
 
2023.04.12. Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Studentów Kierunków i Specjalności Logopedycznych

Publikujemy Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Studentów Kierunków i Specjalności Logopedycznych z dnia 12 kwietnia 2023 roku. Oświadczenie podpisało 1081 studentów z 34 uczelni z całej Polski.

 
 
2023.04.12. komunikat ze spotkania przedstawiciela Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Akademickich w MZ

W środę 12 kwietnia 2023 roku na zaproszenie wiceministra Piotra Brombera w gmachu Ministerstwa Zdrowia w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielką Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Akademickich, prof. Anitą Lorenc z Uniwersytetu Warszawskiego. Na spotkaniu była obecna również Edyta Gadomska, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych.

 
 
2023.04.12. list Ogólnopolskiego Protestu Logopedów do posłów na Sejm RP, członków Sejmowej Komisji Zdrowia.

Przedstawiamy list Ogólnopolskiego Protestu Logopedów skierowany do posłów na Sejm RP, członków Sejmowej Komisji Zdrowia.

 
 
2023.04.12. Komunikat ze spotkania Przewodniczącej PZL w Ministerstwie Zdrowia

W dniu 12.04.2023 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, które reprezentowali: Wiceminister Piotr Bromber, Wicedyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych Elżbieta Gadomska, dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego Jakub Bydłoń z przewodniczącą PZL Mileną Stasiak w sprawie obecnie procedowanej ustawy o niektórych zawodach medycznych oraz postulatów PZL kierowanych do Ministerstwa Zdrowia; ustalono:

 
 
23.04.07. Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Środowisk Akademickich

Dnia 7 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli środowisk akademickich, kształcących logopedów, neurologopedów i surdologopedów na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych, a także przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Związku Logopedów i współpracujących z nimi prawników oraz logopedów praktyków. Środowisko akademickie zajęło jednomyślne stanowisko wobec przyjętej przez rząd Ustawy o niektórych zawodach medycznych.

 
 
Apel logopedów w sprawie projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych

Na stronie www.petycjeonline.com Polski Związek Logopedów zamieścił petycję - Apel logopedów w sprawie projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych skierowaną do Posłów i Senatorów RP. Prosimy o zapoznanie się z treścią i podpisanie apelu.

 
 
Dlaczego projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych jest niekorzystny dla logopedów?

Przytaczamy argumenty wynikające wprost z analizy treści projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych, które mogą być niekorzystne dla logopedów.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.